Životopis Agathy Christie
Knižní recenze

Životopis Agathy Christie

Letos uplynulo 130 let od narození Agathy Christie, kterou zná v dnešním světě snad každý čtenář. K této výjimečné příležitosti vychází tato kniha, která mapuje život slavné spisovatelky a poodhaluje její soukromí. Známe ji jako vynikající autorku detektivek, jenže jaká byla ve skutečnosti? To se nám pokouší odhalit Životopis Agathy Christie. Pojďme společně nahlédnout do světa ženy, jež inspirovala stovky ostatních a otevřela bránu do světa krimi a thrillerů.

Book in Progress 2
Knihy pro děti

Book in Progress 2

Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300,000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele. Stávající partnery, papírny Mondi a tiskárnu Quatro Print, doplní Paseka, nejúspěšnější nakladatelství v rámci cen Magnesia Litera. Přihlásit je možné autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické i dětské knížky na webu soutěže do 31. října 2020.

Deník z Wu-chanu
Knižní recenze

Deník z Wu-chanu

Čínské město Wu-Chan se stalo místem, které se nechvalně proslavilo po celém světe. Právě v něm totiž začala pandemie koronaviru, která nás trápí dodnes. Místní obyvatelka, spisovatelka a novinářka Fang Fang se rozhodla zprostředkovat své dojmy z mnohadenní karantény, kterou musela společně s ostatními spoluobyvateli prožít.

8 nej kuchařek, které vám připomenou prázdniny
Knižní tipy

8 nej kuchařek, které vám připomenou prázdniny

Sice nám všechna média neustále opakují, jak máme nakupovat a vařit z lokálních a sezónních surovin a myslet na udržitelnost a rozvoj regionu, zvlášť teď, v době krize, ale... Já si ráda připomenu ten pocit, když jsem si udělala piknik ve vysoké trávě nebo jsem jedla exotickou specialitu a nasávala nosem slaný vzduch. Protože jídlo je o pocitech a emocích. A s těmito kuchařkami zaručujeme, že budou pozitivní. A to se v době pandemie vyplatí.

Harry a Meghan: Pravdivý příběh?
Knižní recenze

Harry a Meghan: Pravdivý příběh?

Kniha, kterou vám v této recenzi představím, je v posledních několika měsících jednou z nejčtenějších a nejprobíranějších knih na světě. Když totiž před pár měsíci vyšla v zahraničí, strhla na sebe velkou pozornost a rozdmýchala debatu nejen mezi čtenáři, ale také mezi lidmi v nejvlivnějších kruzích společnosti, dokonce i v samotném paláci královské rodiny. Nyní se i čeští čtenáři dočkali překladu a mohou si tak přečíst utajovaný příběh britského prince Harryho a jeho manželky Meghan. Jenže - jak pravdivý tento příběh vlastně je a co způsobí do budoucna?

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz