Knižní tipy

Tajemství sídla Bellefontaine

Tajemství sídla Bellefontaine
Měl to být její splněný sen. Malý penzion, opředený spoustou tajemství. Ale kdosi ji tady evidentně nechce a neštítí se ničeho.

Nádherná Provance a malý, dávno opuštěný dům, který chce mladá Amy přivézt znovu k životu a stvořit z něj útulný penzion. Ale již od první chvíle se jí dějí děsivé věci, které dávají tušit, že kdosi opravdu nechce, aby se zde zabydlela.

Poznává majitele nedalekého panství, vévodu Fabiena Coste, který se jí na první dojem zdá až nesnesitelně nafoukaný a domýšlivý. Na ten druhý se jeví jako příjemný společník, který ji navíc začíná přitahovat už proto, že je oba spojuje jedno dávné, staré prokletí. Ale je zde také až příliš familiární bratranec Fabiena, který u Amy okamžitě budí podezření, že za děsivými vzkazy, jako je třeba mrtvý králík na dveřích, stojí právě on.

Francouzská autorka Marie Laval se českým čtenářům představuje s takovou nenáročnou, milou pohádkou pro dospělé. Již z anotace můžeme vyčíst, že jde o staré tajemství, ale mnohem víc je v knize věnováno osobním pocitům a lásce, což zrovna já příliš nevyhledávám.

Hlavní hrdinka Amy, je, jak už je dlouho v knihách tohoto žánru, ambiciózní, sebevědomá a ničeho se nebojí. Do cesty jí vstoupí muž, zažehne plamen a je hotovo. Stará kletba, předurčující, že potomci z rodu Coste a majitelky panství Bellefontaine se jednoho dne setkají – a je z toho láska jako trám. Klišé, ale milé.

Tajemství sídla Bellefontaine není nijak náročnou četbou, spíš odpočinkovým čtením, u kterého se nemusí příliš přemýšlet. Odpočinete si u jednoduché zápletky, spolu s hlavní hrdinkou budete pátrat v minulosti starého domu a zažijete opravdovou lásku.

Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.