Vážka v jantaru
Knižní recenze

Vážka v jantaru

Propadli jste kouzlu Cizinky, rádi čtete dobrodružné, historické a poutavé příběhy a chcete se opět ponořit do víru událostí, které změní veškeré vaše představy o životě v 18. století? Diana Gabaldon opět dokazuje, že je mistryní ve svém spisovatelském oboru a že i kniha tak obsáhlá, jako je tato, vás dokáže vtáhnout do děje s první stránkou a pustit až s tou poslední.

Tohle si každý musí přečíst. Alespoň jednou
Knižní recenze

Tohle si každý musí přečíst. Alespoň jednou

V loňském roce jsem recenzovala knihu, kterou Bill Gates daroval všem americkým absolventům vysokých škol v roce 2018 (tady). A právě teď jsem dočetla knihu, kterou by měl nějaký český mecenáš darovat všem nově nastoupivším středoškolákům. Nebo absolventům autoškoly. Zkrátka jakkoli rozšířit mezi lidi, obzvlášť ty z mladších ročníků. Vít Samek v ní totiž vtipně vysvětluje, jak zachránit život. 

Úzkosti všedního dne
Knižní recenze

Úzkosti všedního dne

Jestli si letos chcete přečíst jen jednu knihu ze současné beletristické tvorby, pak by Úzkosti a jejich lidé od Fredrika Backmana měla být jasná volba. A nikoli proto, že se u ní zasmějete, jak slibuje knižní přebal. Mně třeba nepřišla vtipná vůbec. Ale je to skvělá sonda do duševního rozpoložení současné společnosti.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz