Ceny Muriel ovládl Článek II aneb dějiny v komiksu
Literární zajímavosti

Ceny Muriel ovládl Článek II aneb dějiny v komiksu

Komiksové ceny Muriel za rok 2019 jednoznačně dokázaly, že v kreslených příbězích se čím dál více začínají objevovat i vážnější, a především skutečnější témata, než jsou superhrdinové z jiných planet. Hned ve třech kategoriích totiž zvítězil Článek II od Jiřího Šimáčka a Jána Lastomírskyho, jehož hlavní postavou je kaplan Vladimír Petřek, který ukrýval ve svém kostele skupinu výsadkářů po atentátu na R. Heydricha. Děj komiksu se ovšem věnuje i době předchozí a představuje Heydrichovo působení v Praze.

4 děti, 4 knihy
Knižní tipy

4 děti, 4 knihy

Snem každého rodiče je, aby jeho děti četly. Proč? Je to jednoduché! Fakta: děti, které čtou, si rozšiřují slovní zásobu a něco se dozví. Děti, které čtou, netráví tolik hodin u počítače a nehrají střílečky. A hlavně, na děti, které čtou je tak krásný pohled! Já čtu od mala a neumím si představit, že by to kdy bylo jinak. Jsem za to vděčná své babičce i mamince, se kterou si i dnes o knížkách povídám. Mít totiž společný zájem je nádherná věc. Vybrala jsem 4 knihy pro  každou věkovou kategorii a myslím, že jsem vybrala dobře. Ale bylo to těžké, neboť knih pro děti je velká spousta a všechny se mi zdály být úžasné.

Valentýnské čtení
Knižní tipy

Valentýnské čtení

Co se nám vybaví pod pojmem valentýnské čtení? No přece hromada zamilovaných románů, které nás naladí na tu správnou romantickou vlnu, všechny nás rozněžní a připraví na svátek všech zamilovaných. Ač má tento den i své odpůrce, já si myslím, že je to hezký důvod udělat si příjemný večer nebo klidně celý víkend a rozjet ho na romantické vlně plné lásky a příjemných věcí. Takže si zapalte svíčky, přitulte se ke své milované či svému milovanému a pojďte se s námi inspirovat tou nejlepší "romanťárnou" poslední doby.

To nejlepší v nás
Knižní recenze

To nejlepší v nás

Ne vždycky jdou věci podle plánu. To by mohlo být motto nové knihy jedné z nejlepších světových autorek žánru new adult (resp. young adult), ale i mojí recenze. Po přečtení této knihy jsem totiž přinejmenším stejně rozpolcená jako její hlavní hrdinka. Je To nejlepší v nás Colleen Hooverové skvělá romantická oddechovka s aktuální tematikou, nebo totální brak?

Právě teď nás baví
Knižní tipy

Právě teď nás baví

Zajímá vás, které knihy nás prostě baví, které čteme, co nás zaujalo a co se nám nejvíce líbilo? Pak se podívejte na naše tipy toho nej, co jsme poslední dobou přečetli. Máme tu od každého žánru něco, takže si určitě vybere každý. Pojďme se na knihy podrobně podívat.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz