Knižní tipy

Českej rap jede

Českej rap jede
Koncem minulého roku vyšla dlouho očekávaná publikace Českej rap. Autor Ladislav „Poeta“ Zeman, známý z vysílání z jediného rapového rádia Spin, rapových webů a zaniklého časopisu Street, a rapový fotograf Lukáš Matoušek spojili své síly a vytvořili unikátní bibli českého rapu. Obálku vytvořil Martin "Kafes” Hirth, malíř pocházející z rapové a graffiti scény.

„Vždycky jsem si chtěl přečíst knihu o českém rapu, ale běžely roky a stále žádná nevycházela. Tak jsem si ji napsal sám,“ odůvodňuje svůj literární počin Ladislav „Poeta“ Zeman. Kniha čtenáře provází od tzv. plenkového období rapu v Česku až po jeho současnost, kdy se z okrajového žánru stal plnohodnotný člen hudební scény. Autorovo pátrání po autentických fotografiích, archivech časopisů a rapových fotografů vyústilo v pestrou mozaiku seskládanou z 25 profilů a rozhovorů s předními představiteli od Manželů přes PSH až po Steina27. Příběhy, postřehy a vzpomínky samotného autora vás doslova vtáhnou do historie.

Kniha Českej rap je to pravé pro všechny rappery duší i tělem. Souhrnější informace o české rapové scéně totiž nikde jinde nenajdete. Koupíte téměř exluzivně v Dobrých knihách

Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.