Na konci února jsme si připomněli již desáté výročí od smrti Arnošta Lustiga (1926-2011), světově uznávaného českého spisovatele, autora čtyřicítky románů, povídkových knih a esejí s tematikou židovství, holokaustu a druhé světové války. Při této příležitosti vyšla kniha dosud nepublikovaných rozhovorů a rozhlasových relací z let 1953-2010.
Březen je měsícem knihy. A zejména v této obtížné době, kdy je kulturní scéna prakticky zastavena, může být zajímavé čtení jedním z mála druhů nezakázané zábavy. Máme pro vás tipy na celou řadu titulů, které vám mohou zpříjemnit blízké lockdownové dny.
Návrat do manželova rodného města a nová pracovní příležitost. Je ale moudré vytahovat na světlo kostlivce ze skříní? Tajemství, která měla zůstat skryta?
Dalibor Vácha se ve svých knihách a studiích věnuje především dějinami každodennosti československých legií v Rusku a meziválečnými dějinami Československa. Ve své poslední knize M+B+M se však podíval přímo do druhé světové války. Věnuje se v ní známé odbojářské skupině Tři králové. Autor nám prozradil, proč se věnuje právě těmto hrdinům a jestli by se sám stal odbojářem. Autorka titulní fotografie: Michaela Merglová
Vybrat knížku pro nejmenší čtenáře není vždycky úplně jednoduché. A to ani nemusí být zavřená knihkupectví. Čím daná kniha přispěje k rozvoji mého dítěte? Je lepší zvolit klasiku, kterou mi přečítala babička, nebo něco moderního? Pochopí to? Bude se mu příběh líbit? Tolik otázek!
Martin Servaz, ač toho času suspendovaný, se vrací. Pátrá po bývalé přítelkyni, ztracené v samé vesnici ve středu Pyrenejí. Tajemný klášter plný mnichů, vesnice odříznutá od světa a brutální vrah, zanechávající po sobě znetvořená těla.