Knižní recenze

Zaříkávačky

Zaříkávačky
Minulost, ukrytá v tajemných zákoutích italských Apenin, a lékařka Sara, která se po dlouhých letech vrací domů, do míst svého dětství. Jak moc se její bývalý domov změnil?
Sara Romaniová je úspěšnou lékařkou, která má za sebou děsivé trauma, které si nese životem už od dětství. Do malé, klidné vesnice v Apeninách, se vrací jen za svou babičkou, není schopna sem jezdit častěji. Vzpomínky na její zmizelou spolužačku Claudii jí brání užívat si návratů domů. Po dvaceti letech se najdou její ostatky a Sara s hrůzou zjišťuje, že Claudia nebyla poslední dívkou, která beze stopy zmizela. Při příležitosti jejího pohřbu se Sara rozhodne přijít všem tajemstvím, která ukrývají obyvatelé vesnice, přijít na kloub. Ale dostává se do velkého nebezpečí, neboť je toho tolik, co tito lidé tají, a kdosi ze všech sil nechce, aby vše vyšlo najevo.

Tradice, oběti a zaříkávání, to jsou hlavní témata tohoto psychologického thrilleru, který jsem si užila na sto procent. Hlavní protagonistka Sara je sebevědomá žena, ve které se ozve dětská dušička při každé návštěvě rodné vesnice. Zjistí, že tamní obyvatelé, které všechny dřív znávala, mají mezi sebou temné tajemství, které mělo navždy zůstat ukryto před zraky veřejnosti, a o to víc jde po stopách záhadných zmizení mladých dívek. Příběh s trochu mysteriózní zápletkou, dokonale vykreslená ponurá atmosféra horské vesnice a potlačené vzpomínky, které se derou na povrch. To je psychothriller Zaříkávačky. A kdo má rád pomalý rozjezd, který vygraduje do dechberoucího závěru, pak je pro něj toto čtení přesně to pravé.

Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky