Knižní tipy

Knihy s letní tematikou

Knihy s letní tematikou
Také v létě milujete čtení odehrávající se v tomto ročním období, o prázdninách, u moře nebo zkrátka na dovolené? Mám to tak podobně i s vánočními a zimními knihami, ale to sem teď naštěstí nepatří. Máme tu léto, teplo, sluníčko, šaty, opalovačky, grilování, žabky na nohách, ať už u moře nebo na zahradě či chatě. Léto prostě miluje snad každý a určitě o něm také rádi čteme. Pojďme se podívat na knihy, které si můžeme přečíst pod slunečníkem nebo jabloní, odehrávající se o prázdninách, a navodí nám tu správnou letní atmosféru.
Řecký sen To bych nebyla já, abych nezačala knihou z Řecka. Chcete prožít nádherný Řecký sen? Pak si určitě přečtěte tuto knihu, přenesete se na krásný ostrov Kos plný řeckých tradic, zvyků, venkovského života a slavné řecké pohostinnosti. Hlavní hrdinka Pippa sem jezdí od dětství a i nyní, když už je dospělá, zde zažije spousty dobrodružství. Léto v Itálii Léto v Itálii Báječný, oddechový, letní román, z kterého sálá ta skvělá atmosféra slunného italského venkova. Sofii po dlouhé nemoci zemře otec, starala se o něj mnoho let a ona zjišťuje, že jí mládí téměř uteklo mezi prsty. Odjede tedy do starobylého městečka v Umbrii, odkud pochází otcova italská rodina a Sofie ji nikdy neviděla. Rozhodne se přijít na kloub rodinným tajemstvím, jež otec skrýval. Najde si práci servírky, seznámí se s mladičkou Amy, která utekla z domova v Německu a potká záhadného Leviho… Léto bez tebe Léto bez tebe Každá rodina má svá tajemství. Ta rodiny Tarrantových vyplují všechna na povrch během letní dovolené v jejich lasturovém domku na pláži. Tarrantovi jsou veliká rodina. Všichni pohromadě tráví pravidelně několik týdnů v létě v jejich přímořské chatce, kde si všichni užívají prázdnin. Ale tento rok je všechno jinak. Nedávno zemřel Alec, tatínek a dědeček. Jeho žena Olivia se snaží sebrat a těší se na společné chvilky s rodinou u moře, i přesto, že jí to bez manžela přijde trošku divné a smutné. Ale po příjezdu zjistí, že měl její milovaný manžel veliké tajemství, o kterém nikdo netušil. Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Krásný letní příběh s vůní moře, letní pohody, lásek a skvělých dobrot si vás získá od prvních řádků. Maddie vystudovala dějiny umění a chtěla by se živit jako malířka. Práci zatím nemá, tak vezme nabídku na brigádu v Chorvatsku, vařit a uklízet na soukromé jachtě. Plaví se na ní parta přátel z módní branže. Maddie se snaží ve všem vyhovět a být milá, ale dvě modelky, které si o sobě myslí, že jsou největší celebrity, jí dávají všechno doslova „sežrat“. Znepříjemňují jí jinak příjemný pobyt v nádherném prostředí letního Chorvatska s tyrkysově třpytícím se mořem všude okolo. Láska po řecku Láska po řecku No, a ráda bych tento výběr uzavřela opět jedním krásným příběhem z Řecka, kde útěk na neznámý ostrov může být řešením všech problémů. Tři kamarádky zde koupí nádhernou vilu a rozhodnou se zde provozovat penzion. Zdá se jim to jako splněný sen, ale starý dům skrývá mnohá tajemství a překvapení, která musí, díky místním tradicím, udržet.  Navíc ten pohledný soused, který bydlí vedle v olivovém háji a u nich v penzionu ubytovaná slavná rocková skupina a její sexy členové – to všechno dává ženám možnost odpoutat se od minulosti a začít nový život. Čtení zdar a krásné léto, přátelé!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky