Knižní recenze

Kniha na dovolenou

Kniha na dovolenou
Dnes mám pro vás jen jeden jediný tip na knížku. Za chvíli se i já konečně chystám na dovolenou k moři a co bych to byla za knihomola, kdybych s sebou nevzala knížku. Ano, musím uznat, že tento tip je trošičku diskriminační, neboť je určen primárně ženám. Ale kniha, kterou vám chci představit, je pro mě letní must have číslo jedna!
Klíč je nádherný a smutný příběh se šťastným koncem. Děj se odehrává v sanatoriu pro duševně choré a je zasazen do doby před padesáti lety. Jak už je známo, tehdy se ženy umísťovaly do těchto ústavů jen proto, že se staly nepohodlnými pro své rodiny a nejbližší a nejinak tomu bylo u hlavní hrdinky Amy. Ta je umístěna do ústavu, kde poznává zdravotní sestru Ellen, plnou ideálů, že změní svět. Ale jediné, co změní, je sebe sama. Klíč - Minulost jedné ženy skrývá klíč k budoucnosti druhé Celý příběh začíná v současnosti, kdy mladá žena Sara, která je zavřenou a opuštěnou nemocnicí fascinována, nalezne staré kufry a začíná pátrat po osudech jejich majitelek. Netuší, jak moc se jí osobně jeden z kufrů dotkne a jak změní její život. Pokud jste od autorky četli její první knihu Dopis, pak vězte, že Klíč si užijete ještě víc. Je krásný, dojemný a na dovolenou ten pravý.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky