Knižní tipy

Má cesta za štěstím

Má cesta za štěstím
Nestává se často, že by nějaká kniha tolik otřásla celým mediálním světem. Během několika dní se napříč všemi médii objevila zpráva, že byla vydána jedinečná autobiografie Karla Gotta s názvem Má cesta za štěstím.
Exkluzivní dílo vydala společnost Karel Gott Agency v čele s manželkou zesnulého mistra Ivanou Gottovou. Počet stran se zastavil téměř na 700, fotografií a různých dokumentů je okolo 1800. Najdete v ní vyprávění o bohatém životě muže, který zažil hned 3 režimy – Protektorát Čechy a Morava, komunismus i následnou polistopadovou éru. Zanechal navždy stopu nejen na hudební scéně, ale i v našich srdcích. Ohlasy na knihu jsou opravdu nadšené, proto jsme se rozhodli zprostředkovat vám první dojmy několika nadšených majitelů tohoto pokladu.

Monika K. Moc jsem se těšila na autobiografii Karla Gotta - Má cesta za štěstím. 3,5 kg stránek vzpomínek, úvah a krásných fotografií. Pan Gott se s námi podělil o svůj život. Kniha je boží jako sám Karel Gott. Andrea B. Jsem nadšená a dojatá z upřímné a osobní zpovědi p. Gotta, doplněné jeho rukopisy a poznámkami. Je pro mě důležité vědět, že jsou to jeho autentické vzpomínky, nikoli přepisy nebo domněnky jiných autorů. Děkuji p. Gottovi, že stihl celou knihu dokončit a jeho manželce Ivance, že vše doladila a dotáhla do tak luxusního konce. Pan Gott mě provázel celým mým životem. Není jeho písnička, kterou bych neznala. Ta kniha je pro mě poklad. Zrzka Zdenka Můj první dojem po zběžném prohlédnutí byl úžasný. Takovouto autobiografii jsem ještě nikdy nečetla. Zaujalo mě ofocení dokladů ze školy, i kárný posudek. Je tam spousta věcí, které jsem o mistrovi netušila. A že díky mamince jsem věděla hodně. Zdenka M. Můj názor na knihu Karla Gotta je příznivý. Řekla bych, že z ní mám upřímnou radost. Nepatřila jsem nikdy ke skupině vášnivých fanynek, ale Karla Gotta jsem měla ráda. Jeho písně mne provázely od mého dospívání a provází mne mým životem i nadále. Knihu ještě nemám dočtenou, ale čte se velice dobře. Je to zpověď člověka, který ví, který rozumí a chápe a člověka, který pravdivě bilancuje. Je zajímavé číst poznámky psané jeho rukou, přečíst si jeho názory a fotografie v této knize jsou skutečně moc krásné. Petra T. Nejpůsobivěji zapůsobí rozhodně počet fotografií, těch je opravdu štědře, nejvíc jsem se pozdržela u těch z dětství a studijních let. Fotografie z přijímaček například, už tenkrát byl mladý Gott za elegána. Po zatím zběžném prolistování knihy jsem se zastavila ještě u konce knihy, u příběhu písně Srdce nehasnou. U toho, kdy pan Gott zjistil, že mu zbývá pár posledních měsíců života. Nejdojemnější a přitom tak lidské, bezprostřední, nestrojené, až člověku srdce ustrne... Kniha se velice rychle vyprodala, naštěstí se vydavatel rozhodl nabídnout její dotisk. Sledujte naše knihkupectví a neváhejte s jejím nákupem.

Štítky