Na výletě s fejsbukovou matkou
Knižní tipy

Na výletě s fejsbukovou matkou

Léto je už skoro za dveřmi. Čas odpočinku, dlouhých teplých večerů, nových chutí, vůní, zážitků, a prázdniny! Nejlepší čas v roce – vyspávání do oběda, přecpávání se třesněmi a zmrzlinou (nejlépe najednou) a spousta času na dobrodružství s kamarády. Život je zkrátka krásný. Tedy, pokud jste ten, kterého se prázdniny týkají – školák nebo předškolák. Jesliže je vám už o pár pátků víc, pak vás nejspíše trápí otázka nerudovská: kam s ním? Ano, přesně s tím školákem či předškolákem, kterému se čas bez vzdělávácí instituce začne po pár dnech zajídat. Lucie Nachtigallová má pro vás řešení! Vezmětě nudící se drobotinu na Výlety s tajenkou.

Expres z Knihozemě je tu!
Knižní tipy

Expres z Knihozemě je tu!

Na první kolej právě přijel vlak z Knihozemě a přivezl nám barevnou zásilku dětských knih. Že nechápete? Nebojte, nezbláznili jsme se. Jen jsme se zapojili do jedinečné celorepublikové literární akce Knihozem, která má za úkol pomoci s výběrem nejvhodnější knihy pro malé čtenáře. Každý rok tak představíme 12 knih, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Do všech už jsme stačili nahlédnout a jednohlasně jsme se shodli: ty musíme mít! V týdnu od 24. do 31. 5. 2018 navíc získáte ke každé objednané knize spadající pod Knihozem omalovánky s Wookym zdarma. Dopřejte svým dětem to nejlepší. S projektem Knihozem to bude hračka.  

Tipy na bezva dárky ke Dni dětí
Knižní tipy

Tipy na bezva dárky ke Dni dětí

Už se nám to blíží. Za pár dní tu bude první červen, Den dětí. Chcete svému dítku něco darovat, ale lámete si hlavu, co by to mělo být? Zapomeňte na sladkosti! Knihy nebo společenské hry, které tříbí mysl, jsou ta správná volba. Ostatně, knihou přeci nikdy nešlápnete vedle, to už dávno víme. Máme jich na výběr nepřeberné množství, tak se pojďte inspirovat alespoň pár kousky, které jsme pro vás vybrali.

Tvrdý oříšek pro malý jazýček - 10 nejlepších logopedických knih
Knižní tipy

Tvrdý oříšek pro malý jazýček - 10 nejlepších logopedických knih

Čeština patří bezpochyby k jazykům, jejichž ovládnutí vyžaduje tvrdou dřinu. Jen si uvědomte, jak komplikovaný systém skloňování a časování používáme, že máme prakticky volný slovosled a navíc ještě velmi specifickou souhlásku ř. Není divu, že pro nejednu malou (možná i velkou) „veverku“, představuje její mateřský jazyk pěkně tvrdý oříšek. Naštěstí jsou časy, kdy k nácviku správného mluvení byla k dispozici jedna učebnice s metodikou a jedna kniha básniček, dávno pryč. Nabídka je široká, a tak při nácviku výslovnosti máte nyní možnost sáhnout po technice, udělat z ní dobrodružnou hru, ale samozřejmě i vsadit na klasické básničky a pohádky. Anebo se sami v tomto oboru vzdělat z populárně naučných i odborných publikací.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz