Knižní tipy

Albatros slaví retro edicí

Albatros slaví retro edicí
Kdo by neznal Albatros, nakladatelství, které stejně jako nositel tohoto názvu z ptačí říše rozpíná svá velká křídla napříč všemi žánry, umožňuje čtenáři plachtit nekonečné hodiny v říši fantazie a denně urazí několik tisíc kilometrů ke svému čtenáři? Toto legendární české nakladatelství, jež stálo například u zrodu boloňského veletrhu dětské knihy, oslavilo 15. 4. přesně 70 let od svého založení.
Původní název Státní nakladatelství dětské knihy byl však dnešním názvem Albatros nahrazen až o dvacet let později. Za dobu své existence vydalo nakladatelství téměř 13 tisíc publikací v celkovém nákladu 350 milionu kusů. Nakladatelství se rozhodlo u příležitosti svého jubilea potěšit své čtenáře retro kolekcí Cesta časem čítající 8 výrazných knih z let 1961 až 1984. Znovu se tak budeme moci pokochat například knihou S malířem kolem Evropy, mnohonásobně oceněnou knihou Holčička a déšť, poetickou knihou Nápady pana AprílaHádej, hádej, hadači z edice OKO, dojemnou knihou Heidi, děvčátko z hor, Pohádkami po telefonu, Macourkovým Jakubem a dvěma sty dědečky nebo třeba encyklopedií Už vím proč.
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky