Knižní recenze

Dívky ve vodě

Dívky ve vodě
Mrtvé tělo mladé dívky je pouze začátek. Brzy se nalezne další mrtvá, mladá dívka, a bude pouze na ženské dvojici vyšetřovatelek přijít na to, kdo za hrůznými vraždami stojí.
Kniha Dívky ve vodě nás na první pohled zaujme obálkou, která láká své čtenáře ke čtení. Hned na ten druhý dostaneme příběh, který už byl mnohokrát napsán a není v něm nic nového, co už bychom v jiných detektivkách nečetli. Přesto je kniha dost dobrá a jsem zvědavá, s čím autorka přijde v dalším díle s touto dvojicí policistek. Vyšetřovatelky Alex a Chloe. Každá je jiná a přesto jim to spolu ladí dokonale. Chloe během vyšetřování narazí na tajemství okolo smrti jejího bratra a velmi záhy se dostává do velkého nebezpečí, neboť kdosi se ji snaží umlčet. Vše se točí kolem terapeutické skupiny, ve které byly obě zavražděné členkami a začíná jít o čas, než vrah udeří znovu. Britská autorka Victoria Jenkins ve své debutové novele Dívky ve vodě sází na jistotu. Mírným odkloněním od stereotypu jsou hlavní hrdinky, chybí zde mužská role, což absolutně není na škodu. Mužských hrdinů v roli detektivů je víc než dost. Celou knihu bych shrnula jako klidnou, pomalu ubíhající detektivkou, která ovšem šokuje svým velmi překvapivým závěrem. Ten je opravdu brilantní a plný napětí, tak, jak by se dalo očekávat.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky