Recenze: Případy soudce Ti
Knižní recenze

Recenze: Případy soudce Ti

Přestože moderní technologie a dopravní prostředky zmenšily vzdálenosti, zůstává pro mnohé z nás Evropanů Čína tajemnou orientální zemí s fascinující kulturou a historií. Nizozemec Robert van Gulick a Francouz Fréderick Lenormand nesdílejí jen fascinaci starou Čínou a jejími dynastiemi, ale i bujnou detektivní představivost a smysl pro logiku. Jak jinak by totiž mohli tak zdařile popsat čínského okresního soudce ze 7. století a jeho příhody?

Fenomén Young Adult: literatura mladá a neklidná
Literární zajímavosti

Fenomén Young Adult: literatura mladá a neklidná

Literatura pro náctileté a nováčky mezi dospělými není nic, co by se v regálech knihkupectví objevilo včera ráno. Vznikla a vyvíjela se už v 19. století a za její zlatou éru bývají označována 70. a 80. léta století dvacátého. Přesto se zdá, že dnes v kamenných i internetových knihkupectvích narazíte na štítky young adult a new adult a zahlédnete obaly plné upírů, vlkodlaků, postapokalyptických a romantických výjevů častěji než dříve. Bude kniha tohoto žánru vhodná pro vás? Nebo bude lepší ji koupit někomu jako dárek?

8 knih, které si zabalit na dovolenou
Knižní tipy

8 knih, které si zabalit na dovolenou

Nevíme, jak vy, ale největší pohoda na dovolené je podle nás ta, kdy si můžete jen tak ležet a číst si pěknou knihu. A je v podstatě jedno, jestli ležíte na krásné pláži u moře, nebo v trávě u rybníka. Až tedy budete vyrážet na cestu, zabalte si vedle klobouků, plavek a opalovacích krémů i nějaké to parádní čtení – a pokud ještě nevíte, po jaké knize sáhnout, máme tu pro vás pár tipů pro inspiraci.

Rozhovor: Joe Navarro
Knihy pro děti

Rozhovor: Joe Navarro

Přečtěte si rozhovor Joem Navarrem, který působil pětadvacet let ve službách FBI jako zvláštní agent a specialista na profilování pachatelů trestných činů. Je autorem bestselleru „Jak prokouknout druhé lidi“ a letos na jaře mu v České republice vyšla kniha Nebezpečné osobnosti - Jak je odhalit a chránit se před nimi. V rozhovoru se dozvíte, v čem vám jeho nová kniha může pomoci.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz