Psaní je umění, říká Lucie Hlavinková
Literární zajímavosti

Psaní je umění, říká Lucie Hlavinková

Setkávám se s nadějnou spisovatelkou Lucií Hlavinkovou. Autorka žije v Brně, píše povídky, fejetony i skutečné příběhy. Věnuje se psaní, ale spisovatelkou z povolání ještě není. Dříve na Filozofické fakultě učila religionistiku, v současné době učí angličtinu a je překladatelkou. Jejím dalším velkým koníčkem je vyšívání a výroba společenských kabelek.

Halloweenské počteníčko
Knižní tipy

Halloweenské počteníčko

Máme tu podzim. Období huňatých dek, velkých hrnků s čajem, teplých ponožek, dýňových polévek a barevného listí. Takže až si vydlabeme každý tu svoji dýni, zachumláme se do postele a budeme si číst. Ale co to bude? Blíží se nám Halloween, chtělo by to nějaké tajemné čtení, plné napětí a nejlépe i duchů, nemyslíte?  

Žena v okně
Knižní novinky

Žena v okně

Představte si, že jste uvězněni v domě, bez možnosti cítit slunce, vítr, déšť. A to dlouhých deset měsíců, jen pár místností, léky a víno. Ze mě by se buď stala alkoholička, nebo blázen. A u Anny Foxové jsem si zpočátku nebyla jistá, jestli není obojí.

Přečteno o prázdninách
Knižní tipy

Přečteno o prázdninách

Co čtete v létě nejraději? Převládají oddechovky s tématy cestování, lásky, léta a sluníčka stejně jako u mě? Nebo to máte přesně naopak a toužíte se ochladit alespoň v knize, tím pádem upřednostňujete severské detektivky a thrillery? Nebo prostě zůstáváte věrni svému žánru, který čtete stále, bez ohledu na roční období?

Uvařte si něco dobrého ...
Knižní tipy

Uvařte si něco dobrého ...

Jídlo je nezbytná potřeba, ale i vášeň. A stejně tak vaření doma nemusí být jen způsobem jak ušetřit, ale i životním stylem. Pochutnáte si, zachováte štíhlou linii a uděláte něco pro své zdraví. Aby vám k tomu nechyběla inspirace, vybrala jsem pro vás z naší nabídky kuchařky, se kterými nemůžete šlápnout vedle.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz