Největší literární záporáci všech dob
Literární zajímavosti

Největší literární záporáci všech dob

Už jako malé děti jsme se v pohádkách učili, že aby mohlo být dobro, musí být také zlo. Jak jinak by všichni ti kladní hrdinové dokázali svou statečnost, sílu a schopnost milovat, nebýt překážek, které jim do cesty staví jejich záporní protivníci? Vybrali jsme pro vás 8 literárních záporáků z pohádek, klasiky i moderní doby, které pravděpodobně všichni dobře znáte. Někdy jsou to opravdu zákeřné a zlé bytosti, ale přiznejte se, kdo z vás nikdy ani trochu nefandil záporákům?

10 knih, kterými školákům vylepšíte září
Knižní tipy

10 knih, kterými školákům vylepšíte září

Září je pro děti školou povinné hodně náročný měsíc. Dva měsíce bezstarostné pohody najednou vystřídá vidina deseti měsíců povinností, časného vstávání, úkolů, písemek... Krásná kniha a napínavý příběh jsou jednou z nejlepších variant, jak dětem to září trochu prozářit, nemyslíte? Vybrali jsme pro vás deset zajímavých knih pro děti a mládež různého věku tak, aby si mohl vybrat každý. Jestli máte nějaký další tip na pěknou knihu pro děti, napište nám ho prosím do komentářů – takové inspirace totiž není nikdy dost.

Knižní novinky za červenec
Knižní novinky

Knižní novinky za červenec

Čekali byste, že v červenci, měsíci prázdnin a dovolených, nevyjde příliš mnoho zajímavých novinek? Opak je pravdou! Česká nakladatelství se totiž letos v červenci činila, prázdniny-neprázdniny. Ať už vás zajímají nové detektivky, společenské romány nebo třeba humoristické knihy, v našem následujícím výběru toho nejzajímavějšího si přijdete určitě na své.

Knižní novinky za srpen
Knižní novinky

Knižní novinky za srpen

Druhý měsíc prázdnin s sebou přinesl spoustu nových knih. Jednou z těch nejočekávanějších byla bezesporu Dívka v pavoučí síti, pokračování populární severské krimisérie Milénium, které před lety stálo na počátku boomu severských detektivek. Za pozornost stojí ale i ostatní knihy a v tomto článku vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co v uplynulém měsíci vyšlo.

Literární velikáni: Milan Kundera
Literární zajímavosti

Literární velikáni: Milan Kundera

Milan Kundera se narodil v Brně rodičům… studoval na gymnáziu… vstoupil do komunistické strany… atd. Přesně takhle by se dalo pojmout představení jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Vyučoval světovou literaturu na FAMU, napsal několik románů, které ovlivnily miliony lidí po celém světě… tak by vypadalo pokračování Kunderova životopisu. Pokusíme se však na jeho život a dílo nahlédnout i z jiné perspektivy než pouze faktografickým odvyprávěním jeho života. Autor článku: Lukáš Zelený

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz