Knižní tipy

Můj báječný knižíšek

Můj báječný knižíšek
Co dostáváme u nás v Dobrých knihách pod stromeček? To je přece jasné, převažují hranaté dárky, které všichni milujeme. Ráda bych vám představila svého knižíška, letos byl poměrně bohatý a já jsem moc spokojená. Po rozbalení dárků jsem se zachumlala pod deku, hodila nohy na stůl, vzala si tu hromadu k sobě, všechny ty voňavé papírové krásky očmuchala, pohladila, podrobně prohlédla a pročetla obálky. Myslím, že je to rituál mnoha knihomolů, nemám pravdu?
A jaké že to byly tedy kousky? Je jich celkem deset. Sama jsem si pod stromeček naježila Jak fotit nejen na Instagram. Už delší dobu jsem po ní pokukovala, protože když člověk fotí (nejen) knížky, po pár letech už mu dochází inspirace. Navíc se mi určitě pár rad ohledně focení a dobrých fotek hodí. Rádce pročítám postupně a myslím, že mi bude v budoucnu dobrým pomocníkem. Od kamarádky Janči jsem dostala Nechte mě odejít. Tahle kniha mi úplně unikla a já jí vůbec neznala. Musím říct, že anotace zní fakt lákavě. Navíc je příběh podle skutečných událostí. Dá nám nahlédnout do obchodu s bílým masem, kde je týrání, znásilňování a mučení na denním pořádku. Od další kamarádky, Ivči, jsem dostala knihu Poutníci, už bohužel není k sehnání, ale je jednou z jejích nejoblíbenějších, tak jsem zvědavá. A další knihy byly od manžela. Napsala jsem mu samozřejmě seznam. To u nás knihomolů jinak nejde. První bych chtěla zmínit Tři vánoční přání, což je povídková kniha z pera tří českých autorů: Markéty Harasimové, Josefa Pepsona Snětivého a Alexandra Stainfortha. Jsou to tři povídky na vánoční téma, už jsem je stihla přečíst a všechny jsou skvělé.      Protože mě letos dostaly knihy Nechtěné a Dopis, zabývající se problematikou Magdaleniných prádelen, a já jsem na toto téma dlouho nic nečetla, knižíšek mi nadělil  Dívky od svaté Magdalény a  Matčiny hříchy. Obě knihy se opět zabývají touto problematikou a ukazují život v tzv. Magdaleniných prádelnách. Na odreagování tu mám Něco skutečného od Erin Watt, která prostě psát umí. Její série Royalové nebo WAGs určitě všichni znáte minimálně z doslechu.    Další kniha je Všemi dary obdarovaná, mám jí už delší dobu na svém seznamu „must have“, ale zatím se na ní nedostalo. Jedná se o postapokalyptický román plný zombíků. A ty já prostě můžu. Mariana byla jasná volba. Proč? Protože je to srdcová záležitost mojí nejlepší kamarádky Janči. Dostala jí z mnoha krizí, a to nejen čtecích. Také jsem jí měla dlouho na mém seznamu a letos už jsem si ji prostě musela pořídit. Jako poslední je román Mandlovník, který máme u nás v Dobrých knihách za neuvěřitelnou cenu 38,-. Po knize jsem pokukovala, už když u nakladatelství Omega vyšla, a za tuto cenu jsem ji tam prostě nemohla nechat, ne? Román se odehrává během války mezi Palestinou a Izraelem, popisuje silný příběh jedné palestinské vesnice a malého Ahmeda.    Tak, to byl můj kompletní knižíšek. Líbil se vám? A co jste dostali vy? Byli jste spokojení? Já určitě ano. A teď už mi nezbývá nic jiného, než vám popřát šťastný nový rok 2019 a v něm hodně knižních radostí.
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky