Muž, který hledal svůj stín
Knižní novinky

Muž, který hledal svůj stín

Severského autora Stiega Larssona, který se proslavil zejména díky své knižní trilogii Milénium, si zamilovali čtenáři po celém světě. Bohužel nás v roce 2004 navždy opustil, a nemohl tak pokračovat ve svém díle. Čtenáři ovšem volali po pokračování, a tak se toho ujal další skvělý spisovatel – David Lagercrantz. Napsal (prozatím) dvě pokračování slavné trilogie ( Dívka v pavoučí síti, Muž, který hledal svůj stín) I když se David snaží, slavného Stiega zřejmě nikdy nepředčí. Ale popravdě, buďme rádi, že jsme se pokračování vůbec dočkali!

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci
Knižní recenze

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci

Měli jste ve škole rádi dějepis nebo vás memorování dat a událostí spíš děsilo a rozčilovalo? A pamatujete si z něj něco jiného než rok vydání Zlaté buly sicilské? Pokud ano, o historii se nadále zajímáte anebo jste pravidelným odběratelem populárních časopisů na toto téma, knihu Gilese Miltona Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci vynechejte. Většinu příběhů už nejspíš budete znát. Doporučit ji naopak můžu jako dárek pro školáky a teenagery, které chcete pro dějepis nadchnout a školní memorování jim trochu zpříjemnit.

7 top knih s vánoční atmosférou
Knižní tipy

7 top knih s vánoční atmosférou

Nastal vánoční čas… Chcete se naladit tou správnou vánoční atmosférou? V televizi pro vás mají pohádky, ale my pro vás máme knihy! A ne ledajaké. Jsou to knihy o Vánocích, na vánoční téma, s tou pravou vánoční atmosférou. Takže se zachumlejte pod deku, zapalte krb a svíčky, rozsviťte světýlka v okně, uvařte si velký hrnek horké čokolády a nandejte si první kousky cukroví. Pojďme si číst a snít o Vánocích…

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz