Emoce jsou naši nejmoudřejší rádci
Rozhovory

Emoce jsou naši nejmoudřejší rádci

Kouč Jan Menděl na sebe upozornil zejména knihou Uprdelismus, ale jeho práce je mnohem pestřejší. Je otcem facebookové stránky afirmace, kde každodenně podněcuje lidi k zamyšlení, píše knihy a během terapií učí své klienty návratu ke vlastnímu nitru. Na sklonku léta mu vyšla nová kniha Magie duchovního života, která navazuje na bestsellerový Uprdelismus. 

Láska po španělsku
Knižní recenze

Láska po španělsku

V poslední době je každá druhá kniha tzv. hit TikToku. Stejně tak jako u „zlatého kolečka bestseller“ jsem i při výběru četby s touto „nálepkou“ opatrná. Však to jistě sami znáte - na něco jste se ohromně těšili a pak to stálo za starou bačkoru. Za příklad ale také stojí zcela opačná situace - taková Hypotéza lásky má na své obálce dokonce obě uvedené „pochvaly“ a tu jsem si moc užila i přesto, že jsem k ní od začátku přistupovala obezřetněji. Proto jsem se rozhodla v rámci letního čtení, které přímo vybízí k četbě romantických titulů, vyzkoušet i Lásku po Španělsku.

Lidi se chtějí bát, chtějí být šokováni
Rozhovory

Lidi se chtějí bát, chtějí být šokováni

Jan Urban si největší pozornost získal svou sérií Pragocalypsa, v níž se žánr urban fantasy prolíná s magií a postapem. V roce 2021 vyšel pátý a finální kousek z této řady s názvem Soudný den. Obratem zároveň vypouští do světa novou sérií Věčné mlhy, ale poměrně nečekaně přichází i s titulem ze zcela jiného žánru. Hranice zvrhlosti jsou drsným thrillerem, který rozhodně má ambice zaujmout jeho nové fanoušky. Jeho tvorba nás natolik zaujala, že jsme se jej rozhodli vyzpovídat.

Každá kniha je jako naše další dítě
Rozhovory

Každá kniha je jako naše další dítě

Projekt Červená propiska, za kterým stojí dvojice Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, má za cíl šířit jazykové znalosti o češtině. Vesele, vtipně, inovativně. Nejprve pouze na webu, později i knižně - a hlavně s obrovským úpěchem. Milovnice češtiny Karla i Sabina však neusínají na vavřínech, mají spoustu nápadů, které postupně realizují. Již v září jim vyjde Diář na rok 2023 a cvičebnice na vyjmenovaná slova. 

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz