Lidi se chtějí bát, chtějí být šokováni
Rozhovory

Lidi se chtějí bát, chtějí být šokováni

Jan Urban si největší pozornost získal svou sérií Pragocalypsa, v níž se žánr urban fantasy prolíná s magií a postapem. V roce 2021 vyšel pátý a finální kousek z této řady s názvem Soudný den. Obratem zároveň vypouští do světa novou sérií Věčné mlhy, ale poměrně nečekaně přichází i s titulem ze zcela jiného žánru. Hranice zvrhlosti jsou drsným thrillerem, který rozhodně má ambice zaujmout jeho nové fanoušky. Jeho tvorba nás natolik zaujala, že jsme se jej rozhodli vyzpovídat.

Každá kniha je jako naše další dítě
Rozhovory

Každá kniha je jako naše další dítě

Projekt Červená propiska, za kterým stojí dvojice Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, má za cíl šířit jazykové znalosti o češtině. Vesele, vtipně, inovativně. Nejprve pouze na webu, později i knižně - a hlavně s obrovským úpěchem. Milovnice češtiny Karla i Sabina však neusínají na vavřínech, mají spoustu nápadů, které postupně realizují. Již v září jim vyjde Diář na rok 2023 a cvičebnice na vyjmenovaná slova. 

Vychází nový případ vyšetřovatelky Kláry Radové
Knižní tipy

Vychází nový případ vyšetřovatelky Kláry Radové

Jak souvisí vražda studentky na vysokoškolské koleji smrtvolou neúprosného lichváře na severu Čech...? Tyto dva zdánlivě nesouvisející případy řeší Klára Radová v dalším dílu oblíbené detektivní série. Jenže ne oba řeší sesvým parťákem Petrem Hamplem, což jí nečekaně zkomplikuje milostný život. A to ještě netuší, jak se její exmanžel, který se celá léta skrýval před zákonem a kterého nedávno přivezla v poutech z exotického ostrova, rozhodl využít společnou dceru Terezu ke svým plánům dostat se na svobodu. 

Korunní princezny: začátek skvělé fantasy série, nebo chabý pokus o originalitu?
Knižní recenze

Korunní princezny: začátek skvělé fantasy série, nebo chabý pokus o originalitu?

Rose Valhartová nepoznala v životě nic jiného, než postele s nebesy, pompézní bály a prostě všechno ostatní, co k přepychovému životu princezny patří. A její sestra si je toho dobře vědoma. Zatímco se její dvojče nechává královsky opečovávat, připravuje se Wren Greenrocková na to, k čemu byla předurčena. Ovládnutí trůnu a znovunavrácení magie nejen do Jitřního paláce, ale celé Eany. Komu však nakonec na hlavě spočine koruna…?

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz