Dámy a pánové – je to tu!
Knižní tipy

Dámy a pánové – je to tu!

Přes 1,3 milionu hodnocení na Goodreads s neuvěřitelným průměrem 4,60! Vítěz GR Choice Award 2023 v kategorii nejlepší „romantasy“ neboli romantické fantasy! Hype této knihy je neskutečný – každý o ní mluví, píše a doporučuje, přitom příběh nepřináší nic nového.

Z knížek Julie Caplinové dýchá pohoda
Rozhovory

Z knížek Julie Caplinové dýchá pohoda

S Kateřinou Čermák Brabcovou, malířkou, ilustrátorkou a blogerkou jsme se po několik let setkávali na stránkách Magazínu Dobrých knih, kam pravidelně přispívala svými články. I když je už delší dobu na volné noze, knihy tvoří důležitou součást jejího života i nadále: v současnosti můžete obdivovat její obrázky například na přebalech českého vydání knih Julie Caplinové.

Na ping-pongu s Pavlem Tomešem
Rozhovory

Na ping-pongu s Pavlem Tomešem

Po přečtení úžasné povídkové knihy 13!, kterou jsem obdržela jako podklad pro rozhovor, zejména tedy části věnované vyčerpanému autorovi bojujícímu jak tygr v aréně zvané knihovna, jsem pojala podezření, že klasický rozhovor autorovi do života asi příliš radosti nepřinese. I když by mne opravdu zajímalo, jaké jsou jeho pracovní rituály, jak dlouho knihu psal, zda v sobě kniha skrývá autobiografické prvky i co dalšího má v plánu, byla jsem pevná a nezeptala se. Místo toho jsem jej poprosila, zda by si se mnou nezahrál takový malý slovní ping-pong. Na jedné straně slovo a na té druhé asociace, vzpomínka, co pro něj to či ono znamená… A on souhlasil.

Patříme k sobě
Knižní tipy

Patříme k sobě

Kopce táhnoucí se za obzor, bzukot včel, nebe plné hvězd a jedna starobylá farma. Podaří se Eleanor hodit starý život za hlavu a vrhnout se vstříc novým začátkům a možná i do náruče pohledného muže? Román PATŘÍME K SOBĚ je milou oddechovkou se špetkou romantiky a hledáním nových začátků.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz