Obraz války na Ukrajině v knize
Knižní tipy

Obraz války na Ukrajině v knize

Již více než rok pokračuje válka na Ukrajině a s ní spojené utrpení tisíců lidí. Rozhodně se ovšem netýká pouze tamního obyvatelstva. Vliv má totiž na celý svět. I proto je dobré se přímo o samotném konfliktu i jeho aktérech dozvědět více. A k tomu nám vedle televize, internetu či novin může posloužit i kniha.

Březnové knižní tipy
Knižní novinky

Březnové knižní tipy

Tak já vám nevím, přátelé, to jaro si letos pořádně dává na čas. Asi stárnu, ale pět měsíců zimy mi už bohatě stačí a netrpělivě vyhlížím sluníčko. Co vyhlížet ovšem nemusím, jsou stále nové a nové knihy, které můžeme číst a opět vám přináším pár březnových novinek, ze kterých si snad vyberete.

Les v domě — ochutnávka z očekávaného románu Aleny Mornštajnové
Knižní novinky

Les v domě — ochutnávka z očekávaného románu Aleny Mornštajnové

Alena Mornštajnová, jedna z nejoblíbenějších současných českých spisovatelek, vydává 20. dubna nový román s názvem Les V domě: silný příběh plný zvratů, rodinných dramat a zlověstného volání blízkého lesa. „Z otrávené půdy nevyroste zdravý strom. A rodina, v níž chybí láska, porozumění a schopnost obětovat se pro druhého, nemůže zformovat člověka tak, aby pomohl udělat svět lepším místem pro všechny,“ přibližuje autorka jedno z témat románu. Hlavní postava knihy, jíž doma říkají cácora, v jedné takové rodině žije. Bez otce, s matkou alkoholičkou a s nevraživými prarodiči. Obklopena lesem, který skrývá cosi hrozivého…

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz