Botanikova dcera
Knižní recenze

Botanikova dcera

Dokáže jeden tajemný a životu nebezpečný květ spojit dvě ženy, které od sebe dělí více než století? Příběh plný exotiky, botaniky, dobrodružství i romantiky vám nabídne poutavý román BOTANIKOVA DCERA, a pokud máte rádi stará rodinná tajemství, nové životní začátky i dvě dějové linie, které vyprávění navzájem do sebe prolínají, doplňují a vypovídají dojemný příběh, tady nesáhnete vedle.

Bestie v uniformě aneb True crime z minulosti
Knižní recenze

Bestie v uniformě aneb True crime z minulosti

Rodák z Mariánských lázní Lukáš Křišťan se rozhodl literárně zpracovat případ vražd z první republiky, které otřásly tehdejší dobou. Zvolil si k tomu navíc velice zajímavou formu, což z této poměrně útlé knížky vytváří hodně zajímavého zástupce detektivního žánru. True crime je ostatně v poslední době hodně oblíbeným literárním žánrem, v něm se tvůrci zaměřují na skutečné zločiny. Tentokrát se ovšem autor této knížky vydal za jedním z nich až do poměrně hluboké minulosti. Odehrává se totiž téměř před sto lety a jednalo se o jednu z nejhorších masových vražd první republiky. Vypráví příběh jedné rodiny, která v poklidu doma spala, když tu ji z jejích snů probudil muž se sekyrkou. Zabil dospělé i děti, přesto zůstal naživu jeden svědek. Právě on pak bude jedním z hlavním žalobců v této poměrně kruté, ale přesto velice zajímavé knize.  

2 hodiny přírody, prosím
Knižní tipy

2 hodiny přírody, prosím

Už od nepaměti se snažíme najít elixír dlouhověkosti. Vědci, lékaři, alchymisty i šamany věnujícím se tomuto tématu se to v knihách jenom hemží. Člověk má rád zkratky, a tak věří, že se jim to opravdu jednou podaří. Podle posledních výzkumů to ale vypadá, že recept na tento lektvar už dávno existuje a jednotlivé ingredience na něj máme všichni na dosah ruky.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz