Jsme národ kynutého pečiva
Rozhovory

Jsme národ kynutého pečiva

Co mají společného chléb, koblihy, croissanty, donaty či francouzské briošky? Poukazují na lidskou důmyslnost při využití procesu kynutí. S novou knihou Kynuté od pekaře a cukráře Josefa Maršálka, mediálně známého mimo jiné i z pořadu Peče celá země, už nebude problém si tyto pochoutky připravit a vychutnat doma. Samozřejmě s puncem "Maršálkovy stopy". 

HITY BOOKTOKU KONEČNĚ ČESKY!
Knižní tipy

HITY BOOKTOKU KONEČNĚ ČESKY!

BookTok, nebo-li knižní influenceři nahrávající svá videa s knižními tipy na sociální síť TikTok, se stal v loňském roce výrazným hybatelem knižního trhu. I já jsem tomuto fenoménu podlehla a nechala si doporučit řadu knih. A některé z nich, romantické a „pěkně šťavnaté“, letos vyjdou česky!

Nebojte se být sami sebou
Knižní tipy

Nebojte se být sami sebou

Jan Menděl je otcem facebookové stránky Afirmace, na které denně zveřejňuje krátká a posilující tvrzení určená k zamyšlení a uvědomění si opravdových životních hodnot (vyšlo knižně pod názvem Afirmace), ale také autorem několika motivačních knih (Cesta ven ze šíleného světa, Skrze sebe změním Tebe, Motivační diář). Do hlubšího čtenářského povědomí se však výrazně zapsal až termínem uprdelismus, který zavedl ve stejnojmenném bestselleru.

Moje knižní lásky z roku 2022 a jedna očekávaná k tomu
Knižní tipy

Moje knižní lásky z roku 2022 a jedna očekávaná k tomu

Dny jsou ještě pořád krátké, vitamínu D nastřádaného z léta v našich tělech ubývá, povinnosti přibývají, dovolená a prázdniny jsou ještě daleko. Uf. Naštěstí, ten nejlepší z letních pocitů si můžete dopřát i v zimě: šimrání v břiše, svoboda, spontánnost, žádný tlak na závazky. Já se zamilovávám ráda. A tady je můj seznam pěti nejlepších mužů, s nimiž jsem knižní flirt prožila v loňském roce. A na šestého teprve čekám, neb kniha vyjde v březnu.

Novinky z dílny nakladatelství Golden Dog
Knižní novinky

Novinky z dílny nakladatelství Golden Dog

České nakladatelství Golden Dog jsme vám představili v rozhovoru s majitelem a autorem Martinem Štefkem. Často můžete knihy vidět i na našem Instagramu. A víte proč? Je to jednoduché, jeho knihy nás prostě baví. Martin Štefko se činí - na konci roku vydal pár novinek, které vám nyní chceme představit. Připomeňme si, že nakladatelství Golden Dog je malé české nakladatelství, které se specializuje na horor. Ale nebojte, na své si přijdou i ti, kteří se bojí neradi, třeba jako já.

Registrujte se k odběru novinek, slev a zajímavých akcí a získejte 100 Kč

Novinky, které netrpělivě vyhlížíme

Více knih

Chcete být součastí naší redakce?

Kontaktujte nás: blog@dobre-knihy.cz