Asi je to jen můj dojem, ale zdá se mi, že se nyní roztrhl pytel s knihami, které nesou ve svém názvu slovo dívka. Ať už je to Dívka, která se dotkla nebe, Dívka ve vlaku, Dívka, která si hrála s ohněm, Dívka s pomeranči, Dívka v pavoučí síti nebo Dívka již jsi tu zanechal. Dámy a pánové, představuji vám další, tentokrát Dívku v ledu!

Na tuto knihu jsem narážela snad úplně všude a říkala si, co je na ní tak výjimečného, že ji všichni vychvalují a je dokonce bestsellerem minulého roku. Nyní se i já řadím k těm, kterým tento titul učaroval.

Z počátku jsem měla obavu, abych nebyla jedna z mála, kterým se kniha nebude líbit, ale mé obavy nebyly na místě. Poslední dobou jsem dávala přednost romantickým knihám a tak byl tento mrazivý thriller skvělou změnou.

Už od začátku nám je příběh servírován s velkou dávkou napětí, surovosti, akčnosti a není nouze o skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav.

Pojďme si představit hlavní hrdinku. Hlavní postavou je detektivka Erika Fosterová, která považuje svou práci za prioritu ve svém životě. V minulosti si prožila své. Byla svědkyní smrti svého milovaného manžela a bojí se, co jí přinese následná budoucnost. Případy podivných zmizení a následných úmrtí dívek v Londýně jsou pro Eriku velkou zkouškou, protože musí zjistit nejen to, kdo to má na svědomí, ale také to, kdo usiluje o život jí samotné. Dokáže vše vyřešit a odevzdat spravedlnosti správného vraha? Falešných stop přibývá a čas neúprosně plyne…

„Když se auto zahřálo, Erika zapnula stěrače předního skla a čekala, než se před ní objeví bílá silnice, zapadaná vrstvou čerstvého sněhu. Všimla si náplasti na hřbetu ruky a uvědomila si, že musí zajít k doktorovi. Ale události včerejší noci jí přiměly, aby raději pokračovala ve vyšetřování. Zatím.

Andrea byla v té hospodě… Kdo byli ta žena a muž, se kterými se bavila? A proč ta servírka zmizela?

Bylo snazší ten sen z mysli vytěsnit, když před sebou měla nějaký problém, který je nutné vyřešit. Erika zařadila rychlost a rozjela se k policejní stanici.“ str. 87

Já si čtení moc užívala a těšila se na každou novou stránku. Dlouho jsem nečetla tak dobrý a mrazivý thriller, který mě držel neustále v napětí, jak to všechno nakonec dopadne. Hlavní hrdince jsem držela palce od samotného začátku až do konce a byla mi moc sympatická. Přirostla mi k srdci a já s ní v každičké situaci soucítila a ve všech myšlenkách i argumentech s ní souhlasila.

Díky většímu řádkování a písmu se kniha čte lehce, rychle a díky akčnosti se čte jako po másle. I když některá slova by si mohl pan autor odpustit, ale to už k pořádným detektivkám patří.

Pan autor Robert Bryndza stvořil detektivku, kterou by si neměl žádný fanoušek napínavých knih a thrillerů, nechat ujít. Pokud patříte k té menšině, která tuto knihu ještě nečetla, rozhodně máte mé vřelé doporučení a já osobně jsem moc zvědavá, zda nás bude čekat další díl, na který se již nyní moc těším.