Želízkem v ohni bude zajisté kniha Počátek od Dana Browna, jež má  vyjít již v únoru v nakladatelství Paseka. Profesor Robert Langdon opět ožívá a vydává se do Španělska hledat záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí přelomový vědecký objev.

Nakladatelství Albatros se letos chystá oslavit 20. výročí Harryho Pottera knihou Harry Potter – Cesta dějinami magie (Harry Potter – A Journey Through A History of Magic). Britská spisovatelka J. K. Rowlingová v ní čtenáře provede bradavickými školními osnovami. Krásné čtení pro každého milovníka kouzel.

Jo Nesbo vám vyrazí dech Proktorovou senzační sbírkou zvířat (nakladatelství Kniha Zlín), o jejíž existenci se lidstvo nemělo nikdy dozvědět. Upoutávka na knihu je více než slibná: „Jistě existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat. Taky určitě taková máte. Třeba tajnou lásku. Nějaký neobvyklý zlozvyk. Drobné vandalství. Existují ale i tajemství, která jsou tak důležitá, tak děsuplná a tak nepravděpodobně odporná, že to s nimi prostě takhle dál nejde, už tajemstvími zůstat nemůžou.“

Sto devětadevadesát schodů. Historický thriller, milostný příběh i strašidelná historka zároveň z pera Michela Fabera. Už v únoru!

Známý britsko-indický spisovatel Salman Rushdie v knize Zlatý dům (The Golden House) nastavuje zrcadlo americké společnosti, píše o terorimu a všímá si „ambiciózního, narcistického a mediálně vděčného padoucha s make-upem a barevnými vlasy, Donalda Trumpa“. Čtení více než aktuální.

Že se na knihy těšíte? My také! Na některé z nich právě teď přijímáme předobjednávky. Na jiné si budeme muset ještě chvíli počkat. Pro nedočkavce máme již nyní knihy v originále.