Celý projekt má za úkol představit něco z tvorby samotných spisovatelů, ale i dalších zajímavých lidí z literární branže. Videa natočí přímo samotní spolupracující jedinci a následně je umístí na Youtube nebo vlastní Facebook. Prostřednictvím naší facebookové stránky je potom budeme sdílet, a najdete je tak hezky všechny pohromadě.
To ale není všechno. Fanoušci tohoto projektu mohou jednotlivým autorům a dalším osobnostem zasílat otázky, přičemž hned pět z nich vybereme a prostřednictvím videa na ně dostanete odpověď. Jednu otázku pro každého z nich si potom necháme v záloze my.
Už nyní můžete posílat své dotazy mistrovi hororu Markovi E. Pochovi, autorovi detektivní série s Matějem Mlynářem Martinu F. Stručovskému, autorce vynikajícího young adult románu Zmizení Sáry Lindertové Kateřině Šardické, zkušenému tvůrci Petru Stančíkovi nebo královně české detektivky Michaele Klevisové. Vyberte si jednoho z nich, nebo klidně všechny, a pošlete otázky do zpráv facebookové skupiny Knižní karanténa nebo na adresu kniznikarantena@email.cz.
Vedle těchto videí se můžete těšit i na občasné soutěže a budeme se určitě snažit podporovat i další podobné online projekty tím, že vás o nich budeme informovat a sdílet jejich videa. Staňte se fanoušky facebookové stránky Knižní karanténa a nic vám neuteče.
Rovněž vyzýváme všechny spisovatele, ale i další zajímavé osobnosti literárního světa, aby nás kontaktovali, jestliže chtějí přispět svým videem. Nikoho neodmítáme. Pojďme literaturou dobýt online svět.