1. Be my tajný Valentine
  Za rozšířením tradice posílání tajných valentýnských přáníček stojí americký obchodník Walter Scott. Důvod je prozaický. Ocitl se před bankrotem, protože jeho firma na výrobu vánočních přání ho nemohla uživit. Tak vymyslel ta se srdcem. Nicméně nejstarší dochovaná Valentýnka v angličtině pochází z roku 1477. Víte co? Možná všechna přání se srdci jsou trochu kýčovitá, ale když jsem jedno v patnácti našla ve své školní skříňce, měla jsem opravdu radost.
      
 2. Pro milovníky drobného hromadění
  Taky vám naskočí vyrážka z představy lidí zavalených odpadky v bytě 1+1, jen co se řekne dárkový předmět? Navíc sobotní otírání prachu ze všech těch záhybů… To si asi umí představit každý. Existují ale i drobné valentýnské dárky, které jsou roztomilé a přitom je obdarovaný neodloží do poličky. Já osobně doporučuji hrnek, já jej používám celý den a vždy si na dárce vzpomenu. Protože jsem „organizátor“, potěšil by mne i magnet na nástěnku (nebo lednici, jak je libo). Pikantní společenská hra by mne také určitě neurazila, už jen proto, že mé spořivé já by si ji nikdy nekoupilo, jsem ale zvědavá, co se v krabičce ukrývá. A kdyby to náhodou s nevinnými hrátkami podle hry doma nedopadlo, společenská hra se vždycky dá vzít mezi kamarády, kde se nad ní minimálně společně zasmějete.
      
   
 3. Památníček nepatří na základku
  Příjemné vzpomínky bychom si nejraději uchovaly navždy a neváháme pro to udělat maximum. Platí to i o vás? Listujete rádi vy nebo vaše milovaná osoba památníky, fotoalby či zaznamenávacími knihami z dětství? Pak mám ten pravý valentýnský dárek pro vás! Co na tobě miluji je originální vyznání lásky. Nemusí být jen pro vašeho intimního partnera. V nabídce jsou i varianty pro maminky a tatínky nebo prarodiče.
          
 4. Řekněte to knihou
  Podle mne je kniha naprosto univerzální dárek, se kterým nemůžete šlápnout vedle ani na svatého Valentýna. Vybírat můžete z nepřeberného množství knih romantických nebo více či méně erotických. Já bych ale doporučila vybrat zcela tematickou knihu. Abeceda Sv.Valentýna od Valburgy Vavřinové je encyklopedií zajímavostí o tomto svátku.  Omalovánky z celého srdce přinesou novému majiteli relaxaci a emoční klid.
    
 5. Po svém aneb jaký si to uděláš
  Moje nejlepší kamarádka dostávala už od základky k Valentýnu zásadně knihy. V tom ji její nápadníci odhadli opravdu dobře. Co už občas úplně dobře neodhadli, byl žánr knihy, kterou jí darovali. Nicméně, proti gustu… A tak v její knihovničce postupně přibyly hodnotné kousky jako třeba Lolita nebo Stopařův průvodce Galaxií, ale i ohmatané vydání Kámásútry. Víte co? Když svému protějšku uděláte radost knihou o rekonstrukci elektroinstalace, klidně ji jako Valentýnský dárek použijte. A nezapomeňte ji zabalit do papíru s tisíci kýčovitých srdíček!