OPAKUJI SI O PRÁZDNINÁCH 1 – FRANTIŠEK ŠILAR

Tyhle sešitky bude mít váš školák vyplněné zaručeně ještě před koncem prázdnin – a ani ho do nich nebudete muset nutit. Jsou zábavné. Aspoň pro celkem pilné holčičky, na kterých jsme je testovaly. Raubíři bohužel po ruce nebyli, ale věřím, že i je tohle opakování zaujme. Díl číslo jedna je určen pro ty, kteří již ukončili první třídu a obsahuje hlavně cvičení z matematiky a českého jazyka. Stejnou opakovací brožuru ale seženete i pro starší školáky, liší se pouze číslem v názvu, které značí, jaký ročník základní školy by malí čtenáři měli mít za sebou. Kromě jednotlivých úloh jsou v knize ještě rubriky NEZAPOMEŇ a PŘIPOMEŇ SI. S knihou děti nechte pracovat nejlépe samostatně, zkontrolovat je snadno můžete díky tabulce s přehledem stránek a učiva, kde si lze vybarvit okýnko u již hototvé stránky. Látka k procvičování byla vybrána v souladu s osnovami, takže nehrozí, že by se váš malý školák lopotil s nějakými záludnostmi navíc. I když – nebylo by to přínosné?

OPAKOVÁNÍ PRO PRVŇÁKY 1 – DOBRODRUŽSTVÍ S UFÍKY – TEREZA CHALOUPKOVÁ, JAN ŠENKYŘÍK

Že opakování může být vlastně takové malé dobrodružství se vaše potomky pokusí přesvědčit průvodci touto knihou, dva malí prvňáci Terezka a Tobík. Ti pomáhají ufíkům posbírat kousky jejich létajícího talíře. V knize se opakuje čeština, matematika a prvouka, ale nečekejte žádná klasická učebnicová cvičení, nýbrž doplňovačky, křížovky, hádanky a dokonce stolní hru, kterou si s dětmi můžete zahrát. Nebo zkuste ke hře namotivovat jejich kamarády a ještě získáte plus u dalších rodičů. Stejná publikace je dostupná i pro druháky, ty ale čeká dobrodružství v Africe a noví kamarádi Eliška a Jonáš.

MATEMATIKA HROU – V LESNÍ ZEMI – LINDA BERTOLA

Bojuje-li váš mrňous s matematikou, zkuste ho zaujmout bohatě ilustrovanou opakovací publikací z pera Lindy Bertola. Pro děti z první a druhé třídy je určena výše uvedená publikace, pro třetí až čtvrtou třídu potom pokračování s názvem Čarodejnická škola. Oba pracovní sešity jsou plné her, příběhů a krásných obrázků a děti se díky nim naučí počítat zábavnou a intuitivní formou. Autorka je navíc pedagožka a odbornice na učení hrou, to by v tom byl čert (nebo čarodejnice?), aby se malému počtáři tahle publikace nezalíbila.

POMOC, PRINCEZNA ZMIZELA ANEB POHÁDKOVÉ OPAKOVÁNÍ PRO 1 TŘÍDY – VERONIKA BERNARDOVÁ, JARMILA PÁNKOVÁ

Ilustrovaný sešítek je určený pro prvňáčky a zapomětlivé druháky. Na čtřiceti osmi stranách přenese vaše dítě do začarovaného hradu, ve kterém bude váš školák postupně plnit úkoly. Po jejich splnění je vždy o krok blíže k vysvobození princezny. Tu zaklel zlý čaroděj, ale pokud se malý šikula nezalekne a všechny úkoly splní, nemusí se bát, že by se mu ji nepodařilo osvobodit. Tajuplné opakování a pohádkový příběh děti určitě zaujme, nenásilnou a hravou formou je přiměje si osvěžit učivo, na které budou navazovat v dalších ročnících a zpestří jim i dny, kdy musí být zavřeni doma (všimněte si, že nepíšu deštivé dny, na ty se letos těší už i děti – pozn.autorky). Na našem e-shopu je tenhle opakovací sešit navíc nyní za akční cenu.

KOUMÁK – ROZŠIŘUJÍCÍ PRACOVNÍ SEŠIT PRO VŠECHNY DRUHÁKY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VĚDĚT VÍC

Tenhle sešit existuje ještě pro třeťáky a čtvrtáky. A ten pro čtvrťáky je vůbec nejprodávanějším pracovním sešitem v našem obchodě. Proto ho taky řadím do svého seznamu, i když se nejedná o klasický opakovací sešit, ale o vědění rozšiřující publikaci pro bystré, zvídavé a velmi nadané děti. Ale přiznejme si, kdo z vás si nemyslí, že má doma bystré a nadané dítě? Nakladatelství Didaktis přišlo s tímto ojedinělým konceptem, kdy v sešitě jsou texty, které rozvíjejí znalosti z oblasti matematiky, češtiny a prvouky. Rozvíjí čtenářskou gramotnost, schopnost práce s informacemi a rozšiřují znalosti nabité ve školních lavicích. Tak schválně, zvládnete splnit úkoly ze základky lépe vy, nebo váš malý génius?