A kým jiným začít než mistrem strachu a napětí Stephenem Kingem. Jeho aktuálně vydaná kniha Outsider je vlastně takovou detektivkou s hororovějšími prvky. Oblíbený trenér Terry Maitland je v ní obviněn z vraždy jedenáctiletého chlapce. Důkazy i svědci ho jednoznačně označují jako pachatele, ale trenér má přitom neprůstřelné alibi. A vše samozřejmě pokračuje tak nějak po Kingovsku.

V době vydání tohoto článku už asi většina horlivých fanoušků shlédla třetí sérii Stranger Things. Velice očekávané pokračování seriálu je navíc doplněné o první románový příběh z tohoto světa s názvem Temný experiment, který vyšel i v českém překladu. Vrátíte se v něm do minulosti, kdy se matka Eleven (Jedenáctky) přihlásí jako testovací subjekt do vládního experimentu. Dozvíte se řadu informací, bez kterých prostě fanoušci tohoto fenoménu nemohou být.

Do třetice tu máme další knižní bombu v podobě přídavku do světa Hry o trůny. Seriál už skončil, další díly této série jsou v nedohlednu, proto se autor rozhodl přidat alespoň trochu té targaryenské historie. Oheň a krev je prvním dílem duologie, která vypráví o minulosti tohoto rodu. Samozřejmě se nemusíte bát, že by se jednalo o nějaký suchý dějepis. Vraždy, boje o moc i tělesný kontakt je tu na denním pořádku. Navíc se dočkáte i desítek krásných ilustrací od Douga Wheatleyho.

Od fikce se nyní posuneme k historickým událostem. Knihy o druhé světové válce přitahují obrovskou pozornost zejména díky neuvěřitelným věcem, které se v té době děly. Jeden z nejnovějších přírůstků Střepy života vypráví strhující příběh malého chlapce, který prošel tábory Osvětim či Dachau a s obrovským štěstím všechno přežil. Po válce se dostal do sirotčince a nyní si o jeho dramatickém životě můžete přečíst i vy.

Musíme vám doporučit i zatím poslední knihu jednoho z nejúspěšnějších autorů detektivek a thrillerů současnosti Bernarda Miniera. Jeho Sestry opět nabízejí velice propracovaný příběh plný mrazivého napětí a poctivé detektivní práce. Navíc se v novém případu podíváte i na úplné začátky Martina Servaze a jednou z hlavních postav bude tajemný spisovatel. Samozřejmě nechybí ani několik mrtvol a psychopatický vrah. Prostě všechno, co mají podobné knihy mít.

A nakonec tu máme příběh jednoho tvrďáka, který v kleci hází s jedním soupeřem za druhým. Lvi žerou první je kniha o Karlosu Vémolovi, jenž si získal jméno po celém světě a dostal MMA mezi širší skupinu lidí. Téměř dvousetstránková biografie je sepsána formou důkladného rozhovoru a nabízí opravdu poutavý životní příběh jednoho chlápka z malého města, který si jde tvrdě za svým cílem.

Tak co, vybrali jste si? Na českém knižním trhu toho samozřejmě najdete mnohem víc, takže si svoji společnici na dovolenou najde opravdu každý. A dovolená nemusí být pouze o koupání, slunění či nakupování. Můžete se při ní začíst do reálných i fiktivních příběhů, které vás postraší, pobaví i rozpláčou.