Tipy pro předškolkové děti

Můj vnuk – a vlastně i mé děti, když byly malinké – strašně rád tančí. Asi jako všechny děti pohupují nožkama, i když zcela mimo rytmus. Ale je to kouzelné je pozorovat a proto bych doporučila Písničky z večerníčků, ty určitě nezklamou.

Vsadíme i na klasiku, na které jsem vyrostla i já. Lidová říkadla Josefa Lady jsou krásně ilustrované říkánky, lehce zapamatovatelné a srozumitelné pro dětská ouška. Ručičky i nožičky si s vámi procvičí u Rozpustilých básniček. Knížka obsahuje 30 originálních říkanek doprovázených jednoduchými pohybovými hříčkami. Známé lidové písně, říkadla, básničky i tradiční hry na děti čekají v knize Hrajeme si u maminky. CD jako bonus!

  

A jak jinak přivést děti ke zvířátkům, než je vezmeme někam na hory na farmu, aby si je i osahali? Rodiny zvířátek představí malé kravičky, kozičky, prasátka v krásných ilustracích. Se životem na statku se děti seznámí i v knize s odklápěcími okénky Jak to žije na farmě. Nádherná jsou také minileporela MINIpedie, vytvořená pro naše nejmenší – v edici pro 1+ a 2+. Témata jsou nepřeberná – od zvířátek přes lidské tělo až po školku. Rozklikněte, a uvidíte :-).

    

Nejmenší miminka vidí jen černobíle. Kombinace těchto barev na obrázcích přispívá ke správnému rozvoji miminkovského zraku. Kolem 2. roku by měly děti poznávat základní barvy. S radostí se je budou učit prostřednictvím krásně výtvarně vyvedených knih. Nadšeni budou děti i dospělí.

        

Nejkrásnější pohádka, pro mě samotnou, v dětství byl Krteček. Milovala jsem jeho příběhy a věřím, že se dědí z generace na generaci.

    

Pokud máte v plánu vařit oběd, péct bábovku, nebo prostě jen vypnout, pusťte prckovi CD s pohádkami. Dobré knihy jich mají na výběr opravdu spoustu.

     

A víte, co mají tyhle malinké děti nejraději? Rámus, čím hlučnější, tím lepší. Takže pojďme si dát špunty do uší a pořiďme jim obrázkovou knížku, jejíž součástí je malé pianko. Třeba zrovna Zahraj si písničku s Ottíkem. Vydržte, vyrostou z toho, ale zabaví je to zaručeně.

A před spaním musí být pohádka, to každopádně. Sice u toho neusnou, ale líbit se jim bude Obrázkové čtení. Dozvědí se něco o zvířátkách a třeba potom budou mít krásné sny.

Vybrali jste si? Blíží se Vánoce a měkké dárky moc radosti neudělají. Darujte těm nejmenším knížku a uvidíte, jak se jim rozzáří očka. A vy si v klidu můžete dát to kafe… nebo štamprličku vaječného koňaku.