Začtěte se do Travel Bible a zjistěte, že cestovat může opravdukaždý. A je jedno jestli s hypotékou, s kariérou v korporátu nebo s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili.

A přesně to dali cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák v knize dohromady. Zdaleka přitom nečerpali jen z vlastních zkušeností, oslovili i mnoho ostřílených kolegů dobrodruhů a světoběžníků. Proto vám v knize nabízí opravdu komplexní pohled na „problematiku cestování“. Tedy odpověď na typické otázky:

  • Nemám peníze, můžu přesto vyrazit na dovolenou?
  • Mám malé děti, můžu s nimi vůbec někam jet?
  • Nedomluvím se, co když budu něco potřebovat?

Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat. Zažijete věci, na které do konce života nezapomenete, a poznáte místa, která neuvidíte ani v National Geographic.

V knize zjistíte, jak si na cestu našetřit, jak sehnat levné letenky a jak neutratit zbytečně mnoho za ubytování. Cestovat se dá i chytře, zdaleka není potřeba šetřit za každou cenu. Uvědomíte si, že nejlepší způsob je co nejvíce splynout s místními obyvateli a přestat se chovat jako turista. V druhé části knihy vám autoři přiblíží možnosti dobrovolničení a práce na cestách, přidají své zkušenosti s digitálním nomádstvím a pomůžou vám se osvobodit z klasických pracovních stereotypů.

Závěr knihy věnují možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí. Prostě vám nabízí ucelený návod na to, jak se stát se profesionálním cestovatelem!

Tak na co ještě čekáte? :)