Jistě vás nepřekvapí, že se na prvních příčkách objevily knihy s detektivními zápletkami. Zůstali jste věrní zejména těm severským z pera Jo Nesboa (román Žízeň) a Davida Lagercrantze (Milénium 05: Muž, který hledal svůj stín), ale nedal vám spát ani hororový Hadrový panák Daniela Colea, označovaný za knihu roku 2017. Velké oblibě se u vás těšil román Do vody Pauly Hawkins, autorky bestselleru Dívka ve vlaku, i skvělý literární thriller Sedmá funkce jazyka Laurenta Bineta, laureáta francouzské Goncourtovy ceny.

Možná vás napadá – a co čeští autoři detektivního žánru? Nebojte, i ti bodovali. Nadchnul vás román Zmizela v mlze od Michaely Klevisové, dvojnásobné držitelky ocenění nejlepší detektivka roku, i román Osm Radky Třeštíkové.

Na české literární scéně vás dále chytil za srdce Jáchym Topol románem Citlivý člověk, rodiče i jejich maličké potěšily Vieweghovy Nové pohádky pro unavené rodiče, a milovníky inteligentního a jemného humoru pohladila po duši kniha Saturnin se vrací, v níž Miroslav Macek umně navázal na známou knihu Saturnin zesnulého Zdeňka Jirotky.

Že knihy ještě nemáte doma? Ale to se dá přeci rychle napravit. U nás je máme všechny :-).