Knižní tipy

Knihy pro prima náladu

Knihy pro prima náladu
V současné době, kdy o negativní zprávy není nouze, čtenáři rádi utíkají alespoň na chvíli do různých příběhů svých knih. Připravili jsme tedy pro vás pár opravdu povedených knížek, které vám zvednou náladu a pomohou překonat tuto nelehkou „koronavirovou“ dobu.
Z vybraných knih, které jsou novějšího i staršího data vydání, si snad vybere každý, kdo má rád společenské romány plné lásky, přátelství, vtipných situací či si jen chce odpočinout nad něčím nenáročným. Doufám, že se vás alespoň jedna kniha zaujme. Jako první knihu jsem pro vás vybrala jednu z mých nejoblíbenějších, která mi zvedne náladu vždy, když je mi úzko. Mluvím o knize Zasněžená svatba od mé oblíbené spisovatelky Abby Clementsové. Mladá Hazel se rozhodla živit se jako organizátorka svatebních obřadů. Nejenže uspořádala svatbu pro svou sestru Lily, ale také se naskytla taková přání, jako například svatba v Karibiku či na středověkém skotském hradě. Jak se jí to podařilo a co při všech těch přípravách hlavní hrdinka prožívala, se můžete dočíst právě v této nenáročné knize.

Další kniha je od stejné autorky a kdybych jí měla shrnout jedním slovem bylo by to slovo: sladká! Ano, přesně taková byla. Sladká, až mě z ní bolely zuby. Příběh plný zmrzliny, že při čtení nemáte chuť na nic jiného než právě na kopeček jakékoliv zmrzlinové příchuti. Zmrzlinové sedmé nebe je příběh o dvou sestrách, které zdědí cukrárnu po své babičce. Musejí vynaložit veškeré úsilí, aby zchátralou retro cukrárnu zachránily a přilákaly zákazníky. Zatímco Anna se vydává načerpat inspiraci do Itálie, kde poznává nejen novinky ze světa lahodných zmrzlin, Imogen zůstává za pultem a dennodenně se snaží, aby cukrárna nezkrachovala. U této knihy, kterou bych vám doporučila spíše na letní období, si rozhodně odpočinete a zapomenete na všechno špatné. Necháte se unášet příjemným příběhem, které Abby Clementsová rozhodně umí psát!

Do třetice všeho dobrého jsem zvolila poslední knihu od výše zmíněné autorky. Tu bych sice zvolila až na předvánoční období, ale pokud jako já také rádi/rády čtete knihy s vánoční tématikou s časovým předstihem, doporučuji vzít do rukou Setkání o Vánocích. Laurie a Rachel jsou kamarádkami od útlého dětství, ale i jejich cesty se musely kvůli budoucnosti rozdělit. Laurie žije v Londýně. Ve víru velkoměsta se naplno věnuje kariéře v módním průmyslu. Její kamarádka Rachel se zas zaměřila na rodinný život na venkově v Yorkshiru. Když však Rachelina tchyně musí na vyšetření do Londýna, situace se zkomplikuje. Obě kamarádky si na nějaký čas vymění bydlení. Rachel je z velkoměsta okouzlena, zatímco Laurie se pokouší spřátelit si nedůvěřivé venkovany. Jak celý jejich příběh dopadne se ale musíte dozvědět sami.

Odpočinek naleznete i v horké novince, která získala název Pláž v Chorvatsku. Julie Caplinová opět dokázala, jak bravurně umí psát a že stačí přečíst pár stran a vy se, alespoň v duchu, přenesete na ta kouzelná místa, která nám představuje. Ať už to bylo Dánsko v knize Kavárna v Kodani, či hektický Brooklyn v příběhu Pekárna v Brooklynu, sluncem zalitá Paříž – Cukrárna v Paříži a nyní se ocitáme v Chorvatsku. Destinaci nám tak známé a oblíbené, že věřím, že nejeden čtenář místa v knize již v minulosti navštívil. Hlavní hrdinka Maddie, která vystudovala dějiny umění se bude muset poprat nejen s nástrahami, který jí osud přichystal, ale také s některými dotěrnými lidmi ve své blízkosti. Čeká ji také nelehké rozhodování v lásce. Dokáže si vybrat správně?

                 

   

Na úplný závěr jsem si připravila knihy, na které sázím, já osobně, vždy, když nemám náladu číst nic „náročnějšího.“ Hovořím o knihách nepřekonatelné Helen Fieldingové. Pokud i vy patříte k fanouškům věčné průšvihářky Bridget Jonesové, nešlápnete vedle, když si přečtete knižní předlohy úspěšných filmů. Deník Bridget JonesovéBridget Jonesová: S rozumem v koncích, Bridget Jonesová: Láskou šílená a Dítě Bridget Jonesové. U knih si nejen odpočinete, ale především dobře pobavíte nad všemožnými (většinou trapnými) situacemi, do kterých se úžasná Bridget dostává téměř neustále.

         

Závěrem bych vám za celý náš tým chtěla popřát klidné chvíle strávené s dobrou knihou, hodně zdraví a síly do budoucích dnů a týdnů. Budu ráda, pokud nám dáte do komentářů vědět, zda jste některou z představených knih četli nebo číst budete.  
Image
Milovnice deštivých dnů, knih, ovocného čaje a horké čokolády. Řídím se citátem: "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."

Štítky