Jako první bychom se mohli podívat k nám, domů, na českou literární scénu. Zdenka Hamerová je autorka, která má na svém kontě nejednu úspěšnou knihu. V lednu jí vychází kniha nová, s názvem Příliš tenkej led. Osobně jsem od ní četla Klejinčino tajemství a to byla skvělá kniha. Takže tuto novou si ujít rozhodně nenechám.

Uzamčená minulost je název románu, kdy minulost jemně vplouvá do přítomnosti a staré tajemství láká k tomu, aby bylo objeveno. Za mě rozhodně palec nahoru.

Joy Fieldingová je zárukou kvality. Její jemné detektivky s nádechem thrilleru jsou čtivé, nenásilné, s každou stránkou nás vtahuje do příběhu a nenechá nás vydechnout. Zcela jistě nebude jinak ani u její novinky Špatná dcera.

Pro romantické duše, které lásku rády skloubí s vůní a chutí jídla, je tady zcela nová kniha s názvem Polibek jako dezert. Lepší než čokoláda – žena snů jako zákusek… Tak zní podtitul tohoto románu pro ženy.

Pro milovníky thrillerů, tedy zaručeně i pro mě, se chystá novinka Náš manžel. Anotace zní nadmíru lákavě, tak neváhejte – v Dobrých knihách máte možnost udělat předobjednávku.

Co myslíte? Trefila jsem se vám do vkusu? Knižní svět má  pro nás hned v prvním pololetí spousty knih, které jsou lákavé, a proto jsou ty naše knižní seznamy jako nekonečný příběh. Ale o tom to přece je, přátelé. Co bychom jinak byli bez těch voňavých stránek!