Začněme nejdříve horkými únorovými novinkami. Tajemství hradních zdí je třetí knihou výborné české autorky píšící pod pseudonymem Anna Beatrix Bártová. Mysteriózní historický román, kde se proplétá minulost s přítomností, slibuje opět výborné čtení, které vám vezme dech!

Následující únorovou novinkou je reedice známého románu Stephena Kinga – Nezbytné věci. Další záhadnou, zajímavou knihu plnou napětí od tohoto mistra hororu si rozhodně nenechte ujít. Román vyšel u nakladatelství Beta.

Jako další bych doporučila nádhernou pohádkovou knihu Potíže s mrkví z nakladatelství Fortuna Libri. Publikace je krásně ilustrovaná, obsahuje jen krátké texty s velkými písmenky, takže zabaví nejen školáčky, kteří se začínají učit číst, ale také vaše nejmenší, kteří podle obrázků budou vyprávět pohádku po svém. Ty dokonalé ilustrace si prostě zamilují!

PS: Chybíš mi jsem četla v lednu a rozhodně knihy od autorky Winter Renshaw mohu vřele doporučit. Samozřejmě pokud máte rádi new adult čtení, romány pro ženy, romantiku, ale také kapku erotiky. V tomto románu najdete vlastně všechno. Od rodinného tajemství, zábavy, vtipu, lásky, bolesti, sebeuvědomění, až po různé narážky a nějakou tu erotiku a sex.

Další knihou z nakladatelství Beta je Svědectví modrých koní. Román má velmi napínavý a dojemný příběh. Popisuje jaké hrůzy se děly v tehdejším Východním Německu, jak nesmyslné byly zákony a kruté tresty za jejich porušení. S Ellou se podíváme například do věznice, kde psychicky a fyzicky mučili politické vězně, zažijeme s ní útěk přes ostnatý drát a vše budeme prožívat jako na vlastní kůži s celou rodinou. Román je inspirován skutečnými historickými událostmi a dá nám nahlédnout, jak to v tu dobu chodilo. Rok 1987 je popisovaný osmiletou Ellou, což je nahlédnutí dětskýma očima, které vidí většinou spíše pozitivně, ale díky tomu je vyprávění dojemné a krásné, i když místy hodně smutné.

A jako poslední tu mám pro vás Pařížskou švadlenu, kterou právě dočítám. Kniha je pěkná biblička, má skoro 500 stran, a je to nádherný příběh. Čtivý, zajímavý, unikátní. Střídá se zde přítomnost s minulostí během druhé světové války a odkrývá životní příběh mladé Estelly, která zjišťuje, že její rodinná minulost bývala samá dramata a tajemství. Pařížská švadlena je neobyčejný příběh o lásce, touze, snech a trnité cestě k úspěchu. Rozhodně si ji nenechte ujít!