Nemáme po ruce nic moc vhodného a v obchodech se nám utrácet nechce? Pojďme se podívat, co by nám mohla nabídnout příroda kolem nás. Pomůže nám v tom publikace Nápady na podzim a zimu, která nám poradí, co lze najít třeba v lese a co krásného z toho stvořit.

Přiznám se, že nemám moc ráda to dýňové šílenství, které je poslední léta kolem nás. Dlabaní dýní, Halloween, hrůzné masky, to jde celkem mimo mě. Ale narazila jsem na šikovnou příručku, jak zabavit nejen sebe, ale i naše děti a něco vytvořit. Jmenuje se Šikulové, podzim, Halloween a radí nám co vykouzlit ze slupek od žaludů, barevného listí a suchých větviček.

Tvoření z přírodnin je útlá knížečka plná skvělých nápadů. Ukáže nám, jak využít čistě přírodní materiály, věci, které bychom prostě jen tak vyhodili do koše, a přitom z nich lze stvořit krásné dekorace.

Knížka Výtvarný rok – tvoření podle kalendáře nás provede tvořením opravdu po celý rok. Již dopředu si můžeme vytvořit krásné dekorace na jaro, léto, ale hlavně nyní na podzim. A poučí nás i o tom, co je to lunární a sluneční kalendář,  co znamenají jednotlivé svátky a jaká jídla k nim připravovat.

Máte vybráno? Najdete si ještě chvilku čas, než nám začne ta předvánoční horečka? Já se pohodlně usadím, uvařím si hrnek pěkně silného kafe a půjdu hledat inspiraci.