Babiččina kouzelná zahrádka

Pohádkové knížky Sandry Dražilové Zlámalové jsou pro mě sázka na jistotu. V naší knihovničce máme všechny –  jsou výborně napsané, nádherně ilustrované a děti zaujmou hned od první stránky. Babiččina kouzelná zahrádka vyšla nedávno, je poučná a naši Ellí prostě baví.

Příhody placatého čumáčku

Anna Beatrix Bártová je mojí oblíbenou spisovatelkou románů pro dospělé a Příhody placatého čumáčku je její pohádková prvotina. Autorka si sama knihu ilustrovala a malé se obrázky jejích oblíbených pejsků moc líbí. Prohlíží si knihu denně. Příběh je nádherný a dobrodružství pejska Baronka vezmou za srdce i dospělé.

Pohádky z lesa

Další bezva pohádková knížka s poučnými příběhy zvířátek z lesa je z pera Lenky Jakešové, od které máme také spousty knih. Je moc hezky ilustrovaná, pohádky jsou akorát dlouhé a každá kapitola má své poučení.

MiniPEDIE

MiniPEDIE Objevujeme svět! Miminko

Další, co nás moc baví a u Ellí sklízí obrovský úspěch, jsou knihy ze série MiniPEDIE od nakladatelství Svojtka. Jsou to encyklopedie pro batolata a nejmenší dětičky, kde najdete spousty pohyblivých obrázků a hlavně – což oceňuji, kniha má zaoblené rohy, takže si ji můžou děti prohlížet samotné, bez dozoru. Naší Ellis moc baví, prohlíží a „čte“ si v ní denně. Největší úspěch sklízí zatím díl Miminko a Barvy.

Příroda – zvuková knížka

Pro naše nejmenší batolata jsou asi nejlepší zvukové knížky. U nás nejvíce vede tahle, se zvuky přírody. Miminko tu uslyší například moře, déšť, řeku, ale také ptáčka a sovu. Nebo máte možnost pořídit i jiný díl Na farmě, kde si můžete pustit zvuky různých zvířátek, od prasátka až po koně.

Krtek – komplet v krabičce

A můj tajný tip je sada leporel, na které si právě brousím zuby. Je to komplet knih s Krtečkem a jeho kamarády plný obrázků a poučných příběhů. Tuhle sadu prostě doma musíme mít.

Snad jste si pro vaše nejmenší vybrali, já už vám jen přeji krásný podzim, přátelé!