Pokud máte rádi kvalitní thrillery, pak Jo Nesbo je ta správná volba i pro audioknihu. Dobré knihy nám nabízí hned několik, ale za mě vede Krev na sněhu.

Zajímáte se o druhou světovou válku a téma holocaust? Pak určitě znáte příběh Anny Frankové, dívky, která se skrývala před nacisty a po válce byl v jejím úkrytu nalezen její deník. Podle knihy byla namluvena audiokniha Deník Anny Frankové a vím jistě, že se vám bude dobře poslouchat, i když je to velmi smutné téma.

Barbora Nesvadbová je česká spisovatelka, známá svým feminismem a nezávislostí. Vydala již několik knih a jako čtení k poslechu je vám nabízena i kniha Pohádkář.

Máte rádi český humor? A co si tak dát krátké povídky, které sepsal a později jako audioknihu namluvil Ivan Kraus. Že ho neznáte? To není možné, já jeho humor miluju, i když si nebere servítky. Má rodina a jiná zemětřesení je soubor šesti audioknih, u kterých se budete dobře bavit.

Určitě jste neunikli šílenství Her o trůny, nebo jste o něm alespoň jistě slyšeli. Neviděla jsem jediný díl, ale kolem mě je desítky lidí, kteří jsou tímto seriálem doslova posedlí. Soubor vydání Píseň ledu a ohně obsahuje všechny dosud vydané díly.

Pamatujete si na knihu Muž jménem Owe, která byla v roce 2014 vyhlášena za nejlepší audioknihu roku? Mám pro vás další dávku emocí, která se skrývá v audioknize Tady byla Britt Marie. Příběh postarší dámy, která po desítkách let manželství opustí svého nevěrného manžela, namluvila známá herečka s krásným hlasem Valerie Zawadská, a ručím za to, že nudit se nebudete.

Určitě i vy se rádi zaposloucháte do podmanivého hlasu Zdeňka Svěráka a jeho pohádek Tatínku ta se ti povedla. Jeho pohádky jsou neotřelé, plné laskavého humoru a zamilují si je i dospělí.

Co myslíte? Trefila jsem se alespoň malinko do vašeho vkusu? Pak se pohodlně posaďte a nechte se unášet příběhy mluveného slova a ponořte se do tajemství audioknih.