Pro ty nejmenší, školou povinné, tu máme krásné pohádky. Už jste slyšeli o velrybě Gerdě? Že ne? Pak byste si určitě měli s dětmi přečíst Gerda, příběh velryby. Kniha je velmi oblíbená a je nádherně zpracovaná. Pokud už první díl máte v knihovničce, nezapomeňte, že nedávno vyšel také druhý díl Gerda, příběh moře a odvahy.

    

Mach a Šebestová na prázdninách je jedno z mnoha dobrodružství těchto žáků 3. B., je to klasika, která určitě nesmí chybět žádnému školáčkovi.

Pro mladší žáky tu máme také nějaké hry. Například Mokré štěně je zajímavá společenská zábava s propracovaným herním plánem. Šmoulové – Gargamel je veselá desková hra pro ty nejmenší, kde děti zachraňují Šmouly před zlým čarodějem Gargamelem. Pro rodiče andílků a čertů zároveň je úžasnou volbou novinka Výbušná koťátka s kouzelným podtitulem Pro milovníky koťátek a výbuchů. Velká chemická laboratoř je experimentální sada, se kterou si děti mohou vyzkoušet desítky zajímavých chemických pokusů.

             

 

Pro trošku starší žáčky tu máme například nejnovější díl Deníku malého poseroutky 14 – Na spadnutí. Tahle nekonečná série je mezi dětmi velmi oblíbená. Nebo co takhle speciální, ilustrovaná vydání Harryho Pottera? Harry Potter a Tajemná komnata nebo Harry Potter a Kámen mudrců či jiné díly? Všechny jsou nádherně zpracované a ty ilustrace vás opravdu ohromí na první pohled.

                      

Jsou vaše děti zvídavé? Co takhle prozkoumat egyptské mumie? Kniha Egyptská mumie zevnitř vám umožní podívat se na všechno pěkně podrobně a vyloženě do hloubky.

Místo po knihách, pokukujete po nějakých zábavných hrách? Dobble je poučná a procvičí váš postřeh a reflexy. Dixit je rodinná hra ve které se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy. No nezní to dokonale?

      

A pro ty nejstarší studenty a školáky tu máme například karetní hry Hra o trůny. V této edici vyšlo mnoho druhů. Já bych chtěla zmínit například Bojovníci víry nebo Hra o trůny – Vždycky to někdo řekne.

         

Fantasy román Zaklínač má také spoustu dílů. První se jmenuje Poslední přání a druhý Meč osudu. V sérii najdete upíry, vlkodlaky, jejich nájemné vrahy a spoustu dalších netvorů. Knihy jsou plné magie, a děj je tak chytlavý, že si ho určitě užije každý.

Poslední z tipů pro studenty jsou Kultovní komiksy. Kniha představuje žijící legendu kreslených komiksů, Milana Ressela, a jeho příběhy, z nichž některé nebyly nikdy reprodukovány!

          

Vybrali jste si? Pokud ne, stačí kliknout na kolonku „Pro děti a mládež“, popřípadě „Fantasy“ a vyběhne vám od nás stovky dalších tipů. Teď už jenom přejeme vám a vašim dětem vysvědčení podle vlastních představ a vězte, že pokud takové nebude, svět se nehroutí, nejdůležitější je zdraví. Však oni to příště určitě napraví :-).