Začnu oddechovkou , která se už samotným názvem hodí k lenošení u vody. Léto v Provence je příběhem jednoho páru, který vyhraje větší částku a rozhodne se s ní naložit každá po svém. Otázka je, zda je to sblíží, nebo naopak rozdělí.

Další knihou, která mě zaujala, je společenský román s nádechem krimi Tchyně. Jak už název napovídá, půjde o vztah tchyně a snachy, který začne až po tchynině smrti nabírat úplně jiný směr.

Děti, které přežily je další z řady knih, které se dotýkají tématu holocaust. Autor sepsal příběh tří židovských dívek, které přežily hrůzy nacismu, a nabízí nám pohled, jak se jim žilo po válce.

Milovníci thrillerů jistě velmi dobře znají autorku jménem Patricia Gibneyová. V červenci u nás vychází její další kniha s názvem Nebezpečná místa, v pořadí již čtvrtý díl série Inspektorka Lottie Parkerová. Mrtvé tělo mladé ženy se provedením vraždy nápadně podobá starému případu. Jde o náhodu, nebo se historie opakuje?

Přátelé, užijte si letní dny, pokud možno s dobrou knížkou, usmívejte se na svět, vždyť co je hezčího než letní slunce a něco dobrého ke čtení.