Nebudeme je ale přece jen tak týrat, zkusíme jim vybrat něco, co by je mohlo upoutat, zaujmout, nebo ještě lépe – uspat po zbytek cesty. Pro ty nejmenší bychom mohli mít třeba Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče. Ale u toho by kdejaký řidič asi usnul dřív, než dítě, takže to musíme vystřídat něčím dynamičtějším. Zavzpomínáme na své dětství a na chvíle, kdy nás rodiče volali k Večerníčku a pustíme si Písničky z Večerníčků. Dokonce bych si i já na pár melodií vzpomněla.

Děti usínají? Chvíle pro nás a vzpomínání na naše mladá léta, měníme CD a rukou poklepáváme do rytmu Decibelů lásky, nebo se zaposloucháme do známých Country písní.

A pokud máme namířeno někam dále, za hranice, jedeme i v noci. A jako zaměstnaní rodiče nemáme moc času na čtení, tudíž opět přichází ke slovu CD, ale tentokrát s namluvenou knihou. Kterou? Hitem loňského léta byla knížka 40 dní pěšky do Jeruzaléma, tak si ji prostě pustíme, je to příhodné k cestování. A jestli jsme nestihli zajít na to do kina, pustíme Dítě Bridget Jonesové. Samozřejmě, peprnější výrazy zamaskujeme hlasitým zakašláním, přece nebudeme ty naše děti kazit.

Vybrali byste si i vy? Určitě mrkněte na stránky Dobrých knih. CD i audioknih mají nepřeberné množství, vyberete sobě, i dětem. Důležité přece je tu cestu na dovolenou přežít ve zdraví a s úsměvem.

Bonusové tipy:

Pro děti
1. Dědečkův velký útěk
2. Ronja dcera loupežníka
3. Vítejte v pekle
4. Anička u moře
5. Anička na horách
6. Tatínek není k zahození
7. Robinson Crusoe

Pro dospělé
8. Dáma, která měla ráda čisté záchodky
9. Anne ze zeleného domu
10. Americký sniper
11. Steve Jobs