A začneme v českých vodách. Autorka Věra Kadlecová má na svém kontě již dvě knihy a zhruba v polovině dubna jí vychází novinka Zahrada mlčenlivých. Starý dům, podivné plány nalezené na půdě a ztracený manžel. Záruka tajemného příběhu, který by nám neměl uniknout.

U tajemna ještě zůstaneme, a to s novinkou Přízraky domu Carrowů. Předchozí knihy australské autorky Darcy Coates sklidily nadšené ohlasy a já sama mám obě její knihy doslova zhltnuté na jeden zátah. Proto se na tuto knihu, ve které samozřejmě půjde o nejstrašidelnější dům ve státě a skupinu nadšenců, kteří v něm chtějí strávit celé dva týdny. Ovšem duchovi, stále obývajícímu zdejší prostory, se to vůbec nelíbí.

 

Oblíbili jste si Marii Lambale a její Hlubokou modř moře? Pokud ano, zbystřete, neboť pod pseudonymem Anne Jacobs vydává další román s názvem Kavárna u Anděla 1: Nová doba. Půjde o kavárnu s bohatou tradicí, statečnou rodinu a zakázanou lásku. Ačkoliv nejsem příliš vyznavačem románů, knihy této autorky mám moc ráda a je třeba si přečíst v této době něco, co pohladí na duši.

Čtvrtá opice, Pátá oběť – názvy thrillerů, které v loňském roce rozbouřily emoce nejednoho milovníka tohoto žánru. Nyní J. D Baker přichází s novinkou Šesté dítě a bude to stát za to. Opět půjde o Opičího vraha a smete ze stolu všechny předchozí dohady, závěry vyšetřování a hypotézy.

Přátelé, držme se! Přejme si, abychom vše v pevném zdraví přežili, abychom z této situace vytěžili maximum, víc si važme přátel a rodiny. A hlavně láska ke knihám s nám zůstává i nyní. Jsme v tom společně!