Knižní novinky

Vlny štěstí Arnošta Lustiga

Vlny štěstí Arnošta Lustiga
Na konci února jsme si připomněli již desáté výročí od smrti Arnošta Lustiga (1926-2011), světově uznávaného českého spisovatele, autora čtyřicítky románů, povídkových knih a esejí s tematikou židovství, holokaustu a druhé světové války. Při této příležitosti vyšla kniha dosud nepublikovaných rozhovorů a rozhlasových relací z let 1953-2010.
Kniha Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět, kterou edičně připravila jeho dcera Eva, obsahuje přepisy dobových pořadů a pozdějších rozhovorů i odkaz na jejich zvukové nahrávky. Na knize se podílela řada Lustigových přátel – Jiří Anderle, Pavel Kohout, Karel Hvížďala a Karel Vágner. Prostřednictvím této jedinečné publikace nahlédneme do široké škály autorových úvah a postřehů a nadčasových myšlenek a objevíme niterný svět Arnošta Lustiga.

Zajímavý rozhlasový rozhovor s Evou Lustigovou o práci na knize Vlny štěstí Arnošta Lustiga aneb My jsme chtěli jiný svět  si lze poslechnout na stránce českého rozhlasu zde.

Na fotu Eva Lustigová, dcera Arnošta Lustiga

Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky