Knižní tipy

Vánoční dárky tvořené s láskou

Vánoční dárky tvořené s láskou
Za pár týdnů nám na okno zaklepe nejhezčí den v roce, Štědrý den. Zablikalo vám v hlavě tlačítko panika? Že nemáte všechny dárky a bojíte se, že pošta nestihne doručit právě ten váš balíček? Nestresujte se zbytečně, zastavte se a rozhlédněte se kolem sebe. Určitě najdete věci, které vám umožní vyrobit vaše vlastnoručně vytvořené dárky a pár publikací, které jsem našla, vám k tomu pomůžou.
Jistě se shodneme, že dárky vyrobené s láskou a od srdce potěší nejvíc. Mě tedy určitě. Tak zkusme najít inspiraci v publikaci Z lásky – Dárky a dekorace.

A jelikož je dobře známo, že láska prochází žaludkem, stoprocentní trefou do černého bude některý z jedlých dárků z knihy Jedlé dárky od rebarboraskitchen nebo z knihy Láska prochází kuchyní - uvařte, zabalte a darujte jedlý dárek od Denisy Bartošové.

        

Mám zde něco i pro pány. Pokud vám dochází nápady a dárkové poukázky už nejsou tím pravým ořechovým, třeba vaše ženy potěší drobný nábytek, který sami vyrobíte. Pánové, co říkáte na příručku Zahradní nábytek? Postavíte se výzvě a zkusíte ženu překvapit? S touto publikací to zvládnete levou zadní.

Má mladší dcera mi loni pod stromeček darovala pleťovou masku, kterou sama vyrobila. Pokud si troufáte, nápady na přírodní kosmetiku najdete v knize Děláme si to doma sami nebo v publikaci Krása z přírody, ve které se skrývá spousta rad, jak vyrobit domácí krém na obličej nebo jiné kosmetické přípravky. A pokud je hezky zabalíte, originální dárek pod stromeček je na světě.

  

Musím se přiznat, že příliš neholduji medu a všemu, co je s ním spojeno. Ale mám kolem sebe spoustu lidí, kteří milují medové koupele, mýdla, svíčky. A v knize Včelí vosk – Jak si vyrobit domácí svíčky, mýdla, balzámy… najdete spoustu receptů.

Pomohla jsem vám alespoň trochu? Pokud ne, nezoufejte. Vánoce jsou přece svátky klidu. Vím, že to zrovna maminky nerady slyší, protože se nejvíc honíme, aby bylo vše naprosto dokonalé. Ale opravdu je ze všeho nejdůležitější, abychom bylo zdraví a měli se rádi. Užívejte si krásný Advent.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky