Knižní tipy

Valentýnské čtení

Valentýnské čtení
Co se nám vybaví pod pojmem valentýnské čtení? No přece hromada zamilovaných románů, které nás naladí na tu správnou romantickou vlnu, všechny nás rozněžní a připraví na svátek všech zamilovaných. Ač má tento den i své odpůrce, já si myslím, že je to hezký důvod udělat si příjemný večer nebo klidně celý víkend a rozjet ho na romantické vlně plné lásky a příjemných věcí. Takže si zapalte svíčky, přitulte se ke své milované či svému milovanému a pojďte se s námi inspirovat tou nejlepší "romanťárnou" poslední doby.
Jako první tu mám pro vás novinku z nakladatelství Cosmopolis - Den, kdy jsem zahlídla lásku. Chcete plakat, smát se a bláznivě se zamilovat? Pak si určitě nenechte ujít tuto nádhernou love story. Josie Silverová píše velmi čtivě, reálně, zábavně a já se nenudila ani chviličku. Den, kdy jsem zahlídla lásku je její debut z roku 2018 a okamžitě se stal bestsellerem. Dokonce knihu pro svůj čtenářský klub vybrala i Reese Witherspoon, která o knize mimo jiné napsala: „Do téhle knihy se bláznivě zamilujete.“ A je to opravdu tak. Autorka Josie Silverová už nyní píše svůj další román a já se na něj moc těším. A u nakladatelství Cosmopolis ještě nějakou dobu zůstaneme. Mám tu od nich ještě další tipy. Camille Loganová je dcera bohatého, velmi známého obchodníka. Všichni si myslí, že je rozmazlená, zhýčkaná penězi, ale ona je nezávislá a živí se sama nejen modelingem. Jake Sharp je zhrzený bývalý voják v Afghánistánu. Kdysi udělal jednu obrovskou chybu a ta ho neustále pronásleduje ve zlých snech. Když se mu naskytne příležitost dělat Camille bodyguarda, neváhá a dobře placenou práci vezme. Když zjistí, že Cam není taková, jak se o ní povídá, začínají se sbližovat. Jake také ukáže, že skrývá pod slupkou tvrďáka citlivou duši. Něco se mezi nimi pomalu vyvíjí, má to ale pár háčků… Zaujal vás děj? Pak si rozhodně nenechte ujít tento nový new adult román Ochránce.

A jako poslední z tohoto nakladatelství tu mám sérii Romantické útěky. Jedná se o řadu plnou lásky, trapasů, dobrého jídla, cestování a poznávání daného místa v názvu knihy, v níž každý díl je samostatný - knihy tedy na sebe vůbec nenavazují. Navíc mají nádherné obálky malované českou ilustrátorkou Kateřinou Brabcovou. První, která v sérii vyšla, se jmenuje Kavárna v Kodani. Druhá je Pekárna v Brooklynu, která nás provede celým New Yorkem a hlavně nám ukáže jaké to je vést jednu malou pekárnu. V románu na nás dýchá atmosféra hektického města, které nikdy nespí, ale zároveň i jeho krásy a výjimečnosti. Při čtení cítíte tu vůni dortíků a dobrého jídla a ještě se u toho hodně zasmějete. A poslední je čerstvá novinka Cukrárna v Paříži, na kterou se teprve chystám, ale opět očekávám voňavou vtipnou romanci plnou sladkostí a lásky.

             

Toužíte po romantice, ale chcete zažít i trochu napětí? Pak tu mám pro vás Pákistánskou pomstu od Moniky Wurm. Její knihy jsou prostě návykové a i tahle její novinka to potvrdila. Alexandra se vzbudí v nemocnici z bezvědomí a zjišťuje, že neví absolutně nic ze své minulosti. Netuší ani jak se jmenuje či kde žije. Po těžké autonehodě trpí amnézií. Vedle její postele však sedí cizinec, který tvrdí, že je její snoubenec. A tak jí v nemocnici propouštějí s tímto vyhublým podivínem domů s tím, že si časem sama vzpomene na svůj dřívější život. Shah ji rovnou vezme ze Slovenska k sobě do Londýna, kde spolu prý střídavě žijí. Tam Alexandra zjišťuje, že je těhotná, ale stále si na nic nevzpomíná. Navíc je pořád sleduje muž v černém a ona má strach. Shah ji přemluví na cestu do Pákistánu, kde by si prý mohla vzpomenout na svou minulost, protože se zde seznámili. Až tam mladá spisovatelka zjišťuje, že je v obrovském nebezpečí. Tento příběh je velmi napínavý, akční, bolestný, krutý a zároveň vášnivý a erotický. Prostředí záhadného Pákistánu vás pohltí a zasáhne. Slibuji vám velmi emotivní zážitek, ostatně jako u všech Moničiných knih.

Každý z nás určitě četl, nebo alespoň slyšel o prvním dílu série Než jsem tě poznala. Ale mnoho lidí neví, že vyšel druhý a také třetí díl Sama sebou. Že vám tento díl unikl? Pak byste to určitě měli napravit, protože je úžasný. Pokud jste ještě neviděli filmové zpracování prvního dílu, určitě si ho pusťte, protože je tentokráte stejně dobré jako kniha. A pak si přečtěte druhý a třetí díl. Protože ten celý příběh krásně uzavře a myslím, že spokojený bude každý. Celou dobu jsem držela Louise palce a prostě si ji zamilovala. A víte co? V Sama sebou dokonce opět potkáte Willa Traynora. Opravdu! Čtěte a uvidíte sami.

A jako poslední tu mám můj soukromý tip, na který se moc těším, až vyjde. Je to Láska online od Penelope Ward. Tato autorka je pro mě prostě sázka na jistotu, ani nepotřebuji číst anotaci. Píše výborné, čtivé new adult romány, které vždy hltám od začátku do konce. Ani u této to určitě nebude jinak a moc se těším, až kniha koncem února vyjde.

Pokud jste si nevybrali, stačí najít na našem webu oddělení "romantika" a vybrat si tu pravou. Najdete tu například také knihy od světoznámé Daniell Steel či Nicholase Sparkse. Užijte si krásného Valentýna plného romantiky a skvělých knih, přátelé!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky