Knižní tipy

V červenci se těším na...

V červenci se těším na...
Přestože to na mnohých místech na horké léto nevypadá a příroda nám místo slunce z nebe spíš spouští déšť, léto je opravdu tady. Letos trochu zvláštní, neboť po tříměsíčních koronavirových prázdninách se na ty velké děti až tak moc netěšily. Na dovolenou u moře to také příliš nevypadá, ale jedno je jisté. Ani v prvním prázdninovém měsíci nebudeme ochuzeni o knižní novinky. A jak je zvykem, předkládám pár tipů, které zaujaly mé čtenářské srdce.
Bývalá manželka je název knihy, která je přirovnávána ke Zmizelé, či Dívce ve vlaku. Jde o celkem jednoduchý námět – manželka, manžel, dítě. Ale manžel jednoho dne zmizí i s malou dcerou a najednou vyvstává spousta otazníků, zda hlavní hrdinka opravdu svého muže znala.

Představte si, že se probudíte svázáni v hrobě a vůbec netušíte, jak jste se tam dostali. Přestože z něj vyváznete, nikdo vám váš příběh nevěří. Chloe Bensonová coby hlavní protagonistka knihy Za tebou se snaží najít pravdu, ale někdo je jí v patách. Někdo, před kým musí utíkat.

Máte rádi nevyřešená tajemství a záhady? Pak Skleněný oceán je ta pravá volba. Nejen Titanic byla loď potopená na dno oceánu. V roce 1915 vyplula loď Lusitanie, která byla potopena Němci. A v této knize budeme budeme číst příběh ve dvou časových rovinách, kdy se současná hrdinka snaží přijít na kloub celému neštěstí.

Cleveland roku 1938 a vraždící monstrum. O šedesát let později je nalezeno rozřezané tělo a jeho dcera se začíná zaplétat do sítě tajemství a polopravd. Co měl její otec společného s torzovým vrahem z roku 1938? To je námět na druhou knihu autorky D. M. Puley Zbytečná oběť.

Určitě nesmím zapomenout na další knihu skvělého Tima Weavera, tentokrát s názvem Nikdo není doma. Malinká vesnice, čítající pouze devět obyvatel. A ti všichni beze stopy zmizeli, jako by se jen zvedli od stolu a odešli. Zoufalé rodiny zmizelých se po dvou letech obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, aby jim jejich příbuzné našel. A jak to tak bývá, všichni mají svá tajemství a ani zde tomu není jinak.

Vybrali jste? Já tedy rozhodně, léto se zdá být nabité knižními novinkami a já už se těším na letní posezení u bazénu se skvělou knihou z Dobrých knih. Užijte si léto, přátelé.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky