Knižní tipy

V červenci se těším na...

V červenci se těším na...
Začalo nám to pravé léto. Sluníčko, koupání, večerní grilování s přáteli, festivaly v ulicích. Ale vydavatelé a nakladatelé zdaleka prázdniny nemají a stále nás zásobují tím, co máme nejraději. Knihami. V červenci vychází spousta skvělého čtení, abychom u té vody a opalovačky neleželi jen tak. Pojďme se spolu podívat na pár žhavých novinek.
Jako první musím zmínit knihu, na kterou se těším už od vydání autorčiny poslední knihy. Barbara Erskinová je mou srdeční záležitostí a tři roky čekání na její novinku je právě u konce. Vychází Strom duchů. Minulost se prolíná se současností a tajemství, staré několik století, ovlivňuje přítomnost. Už se moc těším. Gilly Macmillan myslím není třeba představovat. Její knihy Spálená obloha, či Dokonalá byly skvělým čtením a v červenci přichází s novinkou Vyvrhel. V anotaci slibuje příběh o uprchlících, strachu a nenávisti. Milostný příběh na pozadí zničující druhé světové války? Láska zakázaná, ale o to silnější? Zkusme se podívat blíže na historický román Růže bílá, černý les. Tess Geritsen je zárukou poctivé detektivky. Poslední na řadě je příběhem malého chlapce, jemuž osud dal do vínku spoustu bolesti a smutku. Vlastní rodina vyvražděna, u pěstounů se drama opakuje a je na policii, aby odhalila, kdo si chlapce vyhlédl a udělal mu ze života peklo. Rasové nepokoje a severní Karolína padesátých let. Dvě ženy a staré, rodinné tajemství. Nová kniha autorky Diane Chamberkine Nutné lži, která vypadá jako dobré čtení. Máte dobré sousedské vztahy? Měli byste. V knize Sousedky tomu tak ale není. Dvě přítelkyně, bydlící vedle sebe, byly dobrými sousedkami. Než se něco pokazilo a začaly se odcizovat. Sdílí společné, mrazivé tajemství a je jen na nich, zda si navzájem dokážou pomoci. Tak vidíte, já vám říkala, že o pravidelný přísun novinek nebudeme ochuzeni. I v létě si můžeme doplnit naši knihovnu a ponořit se do skvělých příběhů.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky