Knižní tipy

Únorové čtení pro děti

Únorové čtení pro děti
Také si všímáte, jak ta dlouhá zima působí nejen na vás, ale i na vaše ratolesti? Já tedy rozhodně, jsou netrpělivé, neposedí, neposlouchají. Ale než se zima konečně vzdá své studené vlády, pojďme se podívat, čím bychom ty naše děti ještě na malou chvíli zabavili. Pár knižních tipů jsem pro nás objevila a myslím, že stojí za to.
  Roald Dahl je sázkou na jistotu. Jeho pohádkové příběhy si zamilují i někteří dospělí, to jsem si jistá. Třeba jeho Velikananánský krokodýl vypadá víc než dobře. Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky jsou tak trochu naučným vyprávěním o slavných osobnostech, ale zároveň poutavým výletem do tajemných světů. Dobré knihy si pro nás připravily skvělou akci, kdy nabízejí dvě knihy této série za mimořádně zvýhodněnou cenu. Amálie Zubatá, Chmuroš Smrtlík či Tykvísek, to jsou nerozluční přátelé. A když je jeden z nich unesen, je jasné, že musí jít stranou i Ples příšer a je třeba se pokusit o jeho záchranu (Amálie Zubatá). Pro ty větší nezbedy je zde zbrusu nový díl Deníku malého poseroutky. Milovníci tohoto klučiny jej dobře znají, má dcera ho jednu dobu k smrti milovala :-). Tak neváhejte, nový díl je tady. Pro ty nejmenší je zde nádherně ilustrovaná knížka O zrzavém koťátku. Už jen ta kočička na obálce vzbuzuje, tedy alespoň u mě, nepřirozené šišlání. Ale dětem se bude určitě líbit, večer v postýlce před spaním to bude ideální volba na usnutí. Vybrali jste? Už máte v košíku Dobrých knih pár položek z mých tipů? Pokud jsem vás nenalákala, na stránkách Dobrých knih jich najdete mnohem víc. Určitě si vyberete.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky