Knižní tipy

Únorová knižní nadílka

Únorová knižní nadílka
Zima nám letos moc nepřeje. Nikdy bych si nepomyslela, že to řeknu, ale sníh mi docela chybí - jak padá za okny, jak vítr rozhání vločky všude kolem a my se spokojeně chumláme s knihou do deky. Naštěstí, na rozdíl od sněhu, nové knihy vycházejí stále. Vybrala jsem pár novinek, které stojí za přečtení.
Jako první musím zmínit knihu Fáma, která má docela masivní kampaň. Svobodná matka, hledající nový začátek v přímořském městečku, se snaží začlenit a nevědomky řekne drb, který rozvíří poklidné životy tamních obyvatel. Co všechno může znamenat pro ostatní fáma, která se nezakládá na pravdě? Kniha bývá přirovnávána k Sedmilhářkám, což nemůžu zatím posoudit, ale anotace vypadá víc než dobře.

Londýnské zákoutí, černá magie a mrtvý muž. To jsou lákadla, která nás mají přivést ke knize Posedlé dítě. Slavný manželský pár, ve kterém hlavní roli hraje ruský oligarcha a dánská hvězda reality show, kteří mezi sebou bojují o své dítě.

Kdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl, o hodně přišel. A autorka tohoto románu Iona Greyová přichází s novinkou Třpytivá hodina, ve které opět půjde o dopisy, tentokrát mezi matkou a dcerou. Dvě časové roviny - a jedno tajemství.

Pokud nám opravdu chybí pořádná zima, mám pro vás malou náhražku. Noční návštěva začíná velkou sněhovou bouří, za které mladá matka se svým synem vystoupí z autobusu, ve kterém prchají před násilnickým manželem a otcem. Ujímá se jich sociální pracovnice, která přes všechna pravidla bere oba utečence k sobě domů a rozjitří tím staré, nezhojené rány.

Je na čase zahrát na jemnější strunu. Devatenáct dopisů je příběhem lásky, ve kterém má hlavní roli číslo devatenáct. 19. Leden, 19 let, 19 dopisů své ženě, která 19 dní po svatbě přišla o paměť. A manžel, který se nehodlá s její ztrátou smířit a bojuje.

Vybráno? Já tedy rozhodně mám. A doufejme, že počasí se trochu umoudří a přinese nám pořádnou sněhovou nadílku, abychom si mohli zapálit v krbu, uvařit dobrý čaj a číst dobrou knížku.
Image
Milovnice knih, léta, slunce a hlavně řeckého moře. Jsem hrdou maminkou dvou báječných dcer a velmi pyšná babička mého vnoučka.

Štítky