Knižní tipy

Tvořivý Halloween

Tvořivý Halloween
Už se brzy stmívá, babí léto je za námi a blíží se zima. Ale než jí otevřeme dveře, přivítáme Halloween. Svátek duchů, zbloudilých duší, masek a dýní. Že ho neslavíte? To je ale veliká chyba. Každý si přece může tento den udělat podle svého a nevyužít této krásné příležitosti, by byla škoda. Pro děti to může být veselá událost, vytáhněte lampiony, jděte na svítící průvod městem, nebo si udělejte vlastní večer. S různými lucernami, světýlky či lampiony. Další možnost je vymyslet pro děti skvělý maškarní a vyrobit si doma předem masku.
Třeba podle naší knihy Převleky a masky pro každou příležitost. Nebo si u nás masku můžete třeba rovnou koupit hotovou. Co třeba Avengers: Captain America nebo Avengers: Hulk - kostým nebo například Spiderman, kostým  Minie červený či  Disney: Locika s třpytivými ozdobami a korunkou? Převleků a masek máme opravdu nepřeberné množství. Ale maškarního plesu se nemusí účastnit pouze děti. Fantazii se meze nekladou a je to přeci super zábava i pro dospělé.   Když už máme předem promyšlený kostým, chtělo by to vydlabat dýni. Pokud chcete být kreativnější, můžete najít inspiraci v knize  Halloween nebo Abeceda Dušiček a Halloweenu či  Zvládnu to sám: Strašidelný Halloween. Dlabání dýně je skvělá zábava, můžete vymyslet různé obličeje, ksichtíky, hororové výtvory, to už je na vás. Když do ní pak vložíte svíčku, je to nádhera. Na dekoraci se dají koupit malé nejedlé dýničky pouze pro tyto účely nebo dýně jedlé.    Na výběr je například dýně máslová nebo hokaido. Také z ní milujete polévku? U nás doma, když dlabeme dýně a já snažím se z nich uvařit všechno možné, tomu říkáme dýňobraní. Nakoupíme hromady dýní, zpracováváme je, dělá se pyré, výborná polévka nebo třeba koláč, perník či dort. Dokonce občas vařím také i masovou směs s dýní. Všechno oranžově září a je to celé příjemně podzimní. Inspiraci můžete najít třeba v knize Dýně - To nejlepší z podzimní úrody nebo  Kouzla s dýněmi - Nejlepší recepty a dekorace z dýňového statku, která před pár dny vyšla.   A když konečně máte připraveno, je tu ten tajemný duchařský den a vám se třeba nechce vůbec ven nebo mezi lidi? Toužíte být zalezlí v teplíčku domova, ale přesto chcete ten halloween trošku oslavit? Není nic jednoduššího! Zapalte svíčku v dýni, ať už venku nebo doma (v lepším případě všude), myslete přitom na duše zemřelých, zapalte si další svíčky na stole, dejte si nějakou tu dýňovou dobrotu k večeři, zachumlejte se pod deku, udělejte si čaj či svařák a přečtěte dětem, co právě dorazily z maškarního knihu  Strašidelná párty - Tři holky na stopě nebo známé  Simpsonovi Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest. A až je dáte spát, můžete si pustit na DVD  Halloween 2 nebo jiný strašidelný film, který vás naladí na tu správnou halloweenskou atmosféru. Na telku nemáte náladu? Pak je napínavá kniha jasná volba! Samozřejmě stylově – strašidelně. Mohla by to být třeba duchařina  Pamatuji si vás všechny od Yrsy nebo thriller Černá díra, což je novinka od stejné severské autorky. Ale když je ten halloween, chtělo by to přece jenom něco mystického. Co třeba  Exorcismus mé nejlepší kamarádky - Grady Hendrix, což je skvělý příběh, prý skutečný, o tom, jak jednu dívku posedl ďábel.      A pokud i to je vám málo, měla bych tu suprovou knihu Zimní lidé, což je za mě jedna z nejlepších duchařin, co jsem kdy četla. Je napínavá od začátku do konce. Prolíná se zde minulost s přítomností a vy budete mít husí kůži po celém těle! A tak to má v tento tajemný den přeci být. Takže? Strašný a děsivý Halloween všem!
Image
Blogerka, milovnice knih, cestování, léta, sluníčka, seriálů, focení, dobrého čaje a skvělého jídla. Můj nejoblíbenější citát je od Karla Čapka, který jsem si trošku poupravila podle svého: „ Nejkrásnější věci na světě nejsou věci, ale okamžiky – kromě knih samozřejmě.“ ☺

Štítky