Knižní tipy

Sto tváří současného německého komiksu

Sto tváří současného německého komiksu
Přinášíme dobrou zprávu pro všechny milovníky komiksu. Až do 27. července 2018 se můžete přijít potěšit současnou českou i německou komiksovou scénou do tematického prostoru KomiX pražského Goethe institutu. Čeká tam na vás plejáda děl českých i německých komiksových autorů.
Pokud vaše kroky do našeho hlavního města v létě nepovedou, nezoufejte. S německým komiksem se můžete seznámit i v tzv. on-line galerii na stránkách Goethe institutu. Naleznete zde ukázky současných německojazyčných komiksů a grafických románů vycházejících z Kolekce grafických románů 2017 Frankfurtského knižního veletrhu. A v čem vlastně kouzlo německého komiksu spočívá? 1. Nebojí se historie ani současnosti. 2. Směle se pouští do politiky. 3. Čerpá inspiraci v každodenním životě. 4. Dokáže být vtipný i vážný. 5. Poradí si s pohádkou, road-movie, science fiction, fantasy, horory, detektivkami i westerny. 6. Umí uchvátit slovem, koncepcí i obrazem. 7. Je kosmopolitní. 8. A hlavně: Je kvalitní, pestrý a inspirativní. Více informací naleznete na stránkách Goethe institutu zde.
Image
Vystudovala jsem francouzštinu a češtinu na brněnské univerzitě. Jsem nenapravitelná optimistka, která díky dcerám věří v jednorožce, dobré lidi a šťastné konce. Ráda píšu a čtu a nepřestávám žasnout nad krásou našeho jazyka.

Štítky